Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

15 Lutego 2018

Oj działo się, działo...

Wtorek 13 lutego był dniem bardzo obfitym w szkolne wydarzenia. W tym dniu na długich przerwach odbył się Walentynkowy Koncert Życzeń, a po lekcjach bal karnawałowy mieli uczniowie klas młodszych (0d 13.30 do 15.30 w OKiSie). Późnym popołudniem w szkole odbywała się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-7. 
Podczas Walentynkowego Konceru Życzeń Kinga, Tomek, Szymon i Tymek zaprezentowali szkolnej społeczności utwory muzyczne związane z walentynkami.

07 Lutego 2018

Programujemy

Nauka programowania została zapisana w nowej podstawie programowej. Oswajanie dzieci z nowymi technologiami to nie tylko wymóg prawny, ale konieczność współczesnej szkoły. Świat wokół nas szybko się zmienia, aby za nim nadążyć nasza szkoła stawia na nowoczesność. Tablice multimedialne, interaktywny dywan i monitor, roboty i gry do nauki programowania to pomoce dydaktyczne z których korzystają dzieci w naszej placówce. Na jednej z lekcji uczniowie klasy 3b programowali ozoboty. Zobaczcie, ile radości daje taki rodzaj nauki:

05 Stycznia 2018

Jasełka w DPS

Wolontariusze naszej szkoły i wspomagający ich uczniowie klasy IVB gościli 20 grudnia w DPS w Prószkowie z świątecznym przedstawieniem- „Z kolędą witamy Pana Jezusa w Betlejem.” Uśmiech na twarzach występujących, ciepła atmosfera i spokój powodowały radość i wzruszenie oglądających jasełka. Dzieci podarowały podopiecznym choinkę przybraną własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W trakcie przedstawienia uczniowie rozdawali mieszkańcom DPS aniołki i choinki wykonane z papieru, dzielili się opłatkiem składali życzenia i wspólnie śpiewali kolędy. Seniorzy, którzy oglądali jasełka i ,czując już atmosferę Bożonarodzeniową byli pod wrażeniem tego co widzieli i słyszeli.

24 Grudnia 2017

Konkurs

Coraz częściej doświadczamy świąt bez śniegu, ale chyba nikt nie wyobraża sobie  Bożego Narodzenia bez choinki. W klasie 3b zorganizowaliśmy klasowy konkurs na świąteczną choinkę. Dzieci wykonały przepiękne prace, tak, że jury miało naprawdę trudne zadanie, aby wskazać tę najpiękniejszą. Po długich naradach i konsultacjach wygrała choinka Krzysia. Gratulujemy. Teraz choinki będą ozdobą domowych stołów. Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam do obejrzenia prac.

06 Grudnia 2017

A jednak istnieje...

Mimo pojawiających się plotek o tym, jakoby święty Mikołaj nie istniał, dziś przekonaliśmy się, że jednak... to tylko plotki. Mikołaj był, jest i mamy nadzieję, że będzie. Zjawił się w naszej szkole w asyście anielskiego Aniołka, diabelskiego Diabełka i wiernego reniferka Sebka. Rozdawał prezenty i wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Uczniowie nasłuchiwali dźwięku dzwonka, bo to nieodłączny atrybut świętego. Dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję na spotkanie za rok. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

02 Grudnia 2017

Konkurs religijny ŻAK

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej „ŻAK 2018”.
Temat: Słowo Boże i dziedzictwo Ojców – Katedra Opolska.
Do konkursu na etapie szkolnym który odbył się 17 października w naszej szkole przystąpili uczniowie klasy IVB: Ania Kowalczyk, Paweł Pietruszka oraz klasy V: Tymoteusz Bartkowiak, Maciej Dobranowski, Oliwia Dyduch, Karolina Kurpierz, Kacper Manikiewicz, Julia Rogoż, Łukasz Staniów, Szymon Tom, Tomasz Więcek, Kacper Wójcicki.
Do etapu rejonowego, który odbył się 21 listopada 2017r. w Opolu na wydziale teologicznym UO zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli wymaganą ilość punktów: Tymoteusz Bartkowiak, Julia Rogoż, Łukasz Staniów, Tomasz Więcek, Kacper Wójcicki, Maciej Dobranowski.
Podczas etapu finałowego naszą szkołę reprezentować będzie Tomasz Więcek, serdecznie gratulujemy!

Anna Lellek

26 Listopada 2017

Marzenia dzieci

Uczniowie klas I-III zainspirowani przedstawieniem "Karolcia" wykonali błekitne koraliki, które pomogą w realizacji ich marzeń. Jakich? Zobaczcie sami:

15 Listopada 2017

Śniadanie daje moc!

Śniadanie Daje Moc to międzyklasowy projekt realizowany w naszej szkole od kilku lat. Jego celem jest propagowanie zasad zdrowego żywienia, wskazywanie roli śniadania w diecie każdego człowieka, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. Jest to także doskonała okazja do praktycznego działania, a przecież właśnie tak uczymy się najlepiej. We wszystkich klasach I-III przeprowadzone zostały lekcje o zdrowym żywieniu, a także praktyczne zajęcia dotyczące przygotowywania wyśmienitego jedzonka. Dzięki pomocy rodziców praca szła sprawnie. Potem każda z klas mogła zaprezentować przygotowane przez siebie scenki dotyczące wybranego tematu. Zakończeniem projektu była wspólna degustacja. Miło nam, że do szkoły przyszła także grupa przedszkolaków, którzy również zaprezentowali się w scence oraz brali udział w degustacji przygotowanych specjałów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczny udział i pomoc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

29 Października 2017

Dziękujemy

Dziękujemy za przyniesione znicze. W najbliższym czasie wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zapalą je na zapomnianych mogiłach. Znicze stanowią symbol naszej pamięci o zmarłych. Palący się ogień  będzie symbolizował naszą pamięć o tych, którzy już odeszli.

22 Października 2017

Ogłoszenie

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu organizują zbiórkę zniczy. Lampki, które zbierzemy, zostaną zapalone przez wolontariuszy w miejscach, o których nikt nie pamięta. Pomyśl, ile jest takich miejsc! Pomóż je nam oświetlić naszą pamięcią!

Od poniedziałku do piątku będziemy pojawiać się w klasach i zbierać przyniesione świece. Można je także przynosić do sali numer 11, lub pozostawiać w pudle przy drzwiach wejściowych do szkoły.

ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ!

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code