Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

26 Maja 2017

Ultramaratończyk - Marcin Świerc w naszej szkole!

W czwartek 25.05.2017, naszą szkołę odwiedził pan Marcin Świerc, pochodzący z Lisowic (woj. śląskie). Pan Marcin jest biegaczem długodystansowym, ultramaratończykiem, który specjalizuje się w biegach górskich. Jest zawodnikiem polskiej kadry narodowej, członkiem zespołu Salomon Suunto Team, a także wielokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski w biegach górskich na długim dystansie (Bieg 7 Dolin W Krynicy Zdrój – 100km). Jako zawodnik specjalizuje się w biegach górskich, zwłaszcza ultra* oraz skyrunning**.

Główną jego pasją, jak twierdzi jest bieganie w górach, natomiast w wolnym czasie (jako plan „B”) chętnie dzieli się doświadczeniem z innymi, pomagając w treningach jako trener, organizator obozów, zawodów biegowych.

Biegacz ciekawie opowiadał naszym uczniom o tym, w jaki sposób rozpoczęła się kariera z bieganiem oraz o obecnych wysokich trofeach na szczeblach polskich, jak i międzynarodowych.

Do szkoły przywiózł wiele medali oraz pucharów, a także przeprowadził lekcję pokazową na sali gimnastycznej dla klasy IV oraz VIb. Uczniowie chętnie podejmowali próbę wykonania nawet najtrudniejszych ćwiczeń.

* Ultra - trasy o długości powyżej 50km i z czasem zwycięzcy ponad 5 godzin

**Skyrunning biegi wysokogórskie w przeważającej mierze po ścieżkach, skale (po asfalcie poniżej 15% długości trasy)

 

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code