Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

01 Października 2017

Krasiejów, 29.09.2017

W dniu 29.09.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie zorganizowano wycieczkę 1-dniowa do Krasiejowa. Wyjazd przygotowano w ramach projektu "Młodzi odkrywcy sekresów nauki" z RCRE w Opolu. Dzięki temu klasy IVa, IVb i V mogły wziąć udział we wspaniałym wydarzeniu połączonym z nauką. Wyjazd zaplanowano na godzinę 7.20, wcześniej przeprowadzono czynności organizacyjne (zbiórka, sprawdzenie obecności) oraz odczytanie regulaminu wycieczki.

W ramach projektu uczniowie mieli okazję, aby przenieść się w czasie i w przestrzeni za pomocą cyfrowej technologii. Ponadto mogli zaobserwować początki ewolucji człowieka, dzieje z przeszłości, a to wszystko w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka.

Dalsza podróż w nieznane przeniosła się Ścieżką czasu, w której poruszaliśmy się kolejką. A w niej kino 3D mierzące aż 300m długości. Kolejką dojechaliśmy do Parku dinozaurów, w którym uczniowie mogli podziwiać wiele gatunków gadów oraz ssaków.Natomiast największą ciekawostką już w „Pawilonie dinozaurów” była możliwość dotknięcia prawdziwej kości – kręgu dinozaurów.

Ostatnim punktem zwiedzania w Parku Dinozaurów było Prehistoryczne oceanarium, w którym największą atrakcją był olbrzymi rekin, który spowodował „rozbicie” szyby i tryskanie wodą na zwiedzających.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oferuje także wiele możliwości spędzenia czasu, do dyspozycji jest m.in. Kino 5D, parki rozrywki dla najmłodszych i inne.

Wyjazd do Krasiejowa okazał się „żywą lekcją” na podstawie, której uczniowie mogli przenieść się do początków dziejów świata oraz podziwiać wiele ciekawych atrakcji Parku Dinozaurów. Ponadto wyjazd wzbudził wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i rozmowy po zakończonej wycieczce. 

 

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code