Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

24 Stycznia 2018

W ferie też się bawimy "Jeden dzień dookoła świata", klasa V

W dniu 24.01.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie zorganizowano wycieczkę do Politechniki Opolskiej. Wyjazd pt: „Jeden dzień dookoła świata” zaplanowano dla klasy V, której organizatorką była wychowawczyni - Katarzyna Piechota. Łączna liczna uczestników wyniosła 12 oraz 1 opiekun. Wyjazd na wycieczkę zaplanowano na godzinę 12.30, wcześniej przeprowadzono czynności organizacyjne (zbiórka, sprawdzenie obecności) oraz odczytanie regulaminu wycieczki.

Wyjazd obejmował w pierwszej kolejności oprowadzenie uczniów po wszystkich obiektach sportowych, jakimi dysponuje uczelnia. Na samym początku studenci przedstawili fotografie, na których znajdują się ważne osobistości Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii (m.in. reprezentantka na tegorocznych zimowych Igrzyskach Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim, tj. short tracku. Na fotografiach znalazły się również osoby znane z mediów (dziennikarz Przemysław Babiarz) oraz inni zaproszeni polscy, jak i zagraniczni goście. Następnie wszyscy udali się wzdłuż obiektów sportowych: Hala sportowa, siłownia, sala gimnastyczna, bieżnia lekkoatletyczna licząca 60m (5 torów) oraz sala baletowa, na której w późniejszym czasie odbywały się gry i zabawy. Po zwiedzeniu obiektów sportowych przeszedł czas na zajęcia w parach.

Uczniowie losowali numerki, na podstawie których zostali podzieleni na pary. Zajęcia w sali dydaktycznej polegały na rozwiązywaniu różnych zagadek, z którymi kojarzy się dane Państwo. Uczniowie przenieśli się na chwilę do Francji, gdzie z zapałek mogli zbudować wieżę Eiffla, w Chinach zmagali się z pałeczkami chińskimi przekładając ryż, zaś w Egipcie zamieniali się w „mumie” i rozwiązywali zagadki o tym Państwie. Natomiast w Japonii i Indiach wykonywali prace origami (kwiatuszki) i rozwiązywali krzyżówki. Ponadto zadaniem uczestników było dopasowanie flag oraz podstawowych zabytków do wszystkich „odwiedzonych” w tym dniu krajów. Zadaniem było także rozpoznanie również 12 różnych przypraw po zapachu, bądź smaku.

Po wykonanych zagadkach, łamigłówkach i krzyżówkach wszyscy udali się na zabawy ruchowe do sali baletowej (z lustrami). Tam przenieśli się m.in.: do Włoch - uderzenia piłki do bramki oraz skoki obunóż slalomem w worku. W Teksasie natomiast rzucali lassem do „byka”, ponadto była możliwość zbijania kręgli i zmagania się z duuuużym workiem treningowym do boksu.

Zadaniem wszystkich par było uzyskanie jak największej liczby punktów za każde zadanie. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowali w prace zadaniowe uzyskując taką samą liczbę punktów. dlatego uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Po nagrodzeniu cała grup udała się na główną salę gimnastyczną, gdzie mogły pobawić się wspólnie, pobiegać oraz przede wszystkim poskakać na dużej trampolinie. Uśmiechy mówiły same za siebie.

Wyjazd na uczelnię wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonej wycieczce. 

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code