Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

23 Kwietnia 2018

Wycieczka rowerowa na lotnisko (Polska Nowa Wieś)

W dniu 23.04.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie odbyła się wycieczka rowerowa w ramach II rajdu pieszo-rowerowego zorganizowanego dla kl. I-VII. Wycieczkę zaplanowano m.in. dla klasy V, której opiekunami byli : wychowawczyni klasy- Katarzyna Piechota oraz rodzice dzieci – Pan Mariusz Staniów oraz Pan Konrad Piwowar. Łączna liczna uczestników klasy V wyniosła 18. Wyjazd na wycieczkę zaplanowano na godzinę 8.00, wcześniej przeprowadzono czynności organizacyjne (zbiórka, sprawdzenie obecności) oraz odczytanie regulaminu wycieczki.

Wyjazd obejmował przejazd do Polskiej Nowej Wsi na lotnisko. Na miejscu odbywały się zabawy integracyjne, zagadki ortograficzne. Każdy pomimo braku lekcji mógł swobodnie utrwalić zasady pisowni oraz ortografii. Na lotnisku była również możliwość wejścia do hangaru z samolotami, m.in. szybowce. Pan instruktor lotnictwa przekazał wiele ciekawych informacji o latających maszynach znajdujących się w Polskiej Nowej Wsi. Zwrócił szczególną uwagę o zaletach latania szybowcami.

Po zwiedzaniu lotniska udaliśmy się w podróż powrotną w kierunku Prószkowa. Natomiast odwiedziliśmy jeszcze dodatkowy punkt atrakcji gminy Prószków. A był to Staw Nowokuźnicki. Rezerwat o powierzchni 28,91ha, znajduje się na terenie wsi Nowa Kuźnia, w obrębie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Bory Niemodlińskie”. W rezerwacie przedmiotem ochrony jest silne stanowisko kotewki orzecha wodnego oraz zróżnicowana i liczna ornitofauna (ogół gatunków ptaków zamieszkujących określony obszar geograficzny). Na terenie rezerwatu, oprócz kotewki orzecha wodnego, notowanych jest wiele gatunków rzadkich roślin wodnych, w tym grzybienie białe, grążele żółte, salwinia pływająca, pływacz drobny, pływacz zwyczajny. Teren rezerwatu to także rejon występowania bogatej awifauny wodno-błotnej. W sumie obserwowano tutaj 135 gatunków ptaków, w tym gatunki rzadkie w skali kraju i regionu – m.in. bocian czarny, bąk, bączek, kobuz, remiz.

Ostatnim punktem wycieczki rowerowej było ognisko przygotowane przez Nadleśnictwo Prószków w Parku Nadleśnictwa przy ul. Opolskiej. Po przejechaniu 30km każdy miał ochotę na ciepłą i smaczną kiełbaskę. W trakcie trwania ogniska opiekunowie przeprowadzili quiz wiedzy o Prószkowie (w tym o Nadleśnictwie) i okolicach oraz inne matematyczne zagadki.

Wycieczka rowerowa zostanie na pewno na długo w pamięci uczestników ze względu na liczne atrakcje oraz części integracyjne. Dzisiejszy wyjazd rajdowy wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonej wycieczce.

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code