Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

17 Listopada 2018

KPR Gwardia Opole w naszej szkole

W dniu 15 listopada gościliśmy w naszej szkole opolskich szczypiornistów z klubu KPR Gwardia Opole. Piłkarze ręczni wraz z trenerem na czele przyjęli nasze zaproszenie z przyjemnością. Byli chętni, aby podzielić się zdobytą wiedzą praktyczną z zakresu piłki ręcznej. Pokazali również, w jaki sposób uatrakcyjnić zajęcia z wychowania fizycznego. Natomiast głównym celem spotkania była możliwość wykonywania ćwiczeń pod okiem jednych z najwazniejszych piłkarzy ręcznych w kraju. 

 

Naszą szkołę odwiedził m.in.:

- Michał Skórski - trener 

- Adam Malcher - bramkarz - powołany do kadry Polski, gdzie w październiku reprezentował nasz kraj w eliminacjach Piłki Ręcznej Mężczyzn do Mistrzostw Europy 2020

- Mateusz Zembrzycki - bramkarz

- Dariusz Skraburski - rozgrywający

- Jędrzej Zieniewicz - rozgrywający.

W lekcji pokazowej wzięło udział 32 uczniów naszej szkoły z klas VII-VIII oraz III gimnazjum.

W pierszej kolejności trener Skórski zaproponował wspólną rozgrzewkę. Po 20-minutowej rozgrzewce odbyły się ćwiczenia w kilkuosobowych grupach, których celem było utrwalanie techniki rzutów do współćwiczących. Następnie szczypiorniści zaproponowali ćwiczenia doskonalące rzuty na bramkę z udziałem bramkarza. Ćwiczenia doskonalące miały na celu pokonanie małych przeszkód w postaci niskich płotków lekkoatletycznych, kozłowanie wokół znaczników oraz ćwiczenia na drabince koordynacyjnej. Końcowym etapem wymienionych ćwiczeń było oddanie rzutu z wyskoku do bramki.

Ostatnim punktem, na który czekali wszycy uczniowie, to były elementy gry w 5-osobowych grupach. 

Piłkarze ręczni bacznie obserwowali działania naszych uczniów, chętnie i z zaangażowaniem podchodzili i korygowali błędy techniczne. Korekty miały na celu poprawę techniki, aby mogła przełożyć się następnie na jakość gry.

Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia pod okiem opolskich szczypiornistów. Pod koniec spotkania piłkarze przybili uczniom symboliczną "piątkę", a uczniowie podziękowali brawami za przyjazd.

Przypieczętowaniem współpracy z Gwardią Opole było wręczenie biletów naszym uczniom na sobotni (17.11.2018) mecz pomiędzy KPR Gwardia Opole z Zagłębiem Lubin.

Dziękujemy za współpracę, zaangażowanie i za organizację lekcji pokazowej naszym uczniom.

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code