Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

09 Grudnia 2018

Wystawa "100 lat Niepodległej"

 


Z okazji rocznicy odzyskania przez Polaków niepodległości Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Koraszewskiego zorganizowała wystawę w kościółku poewangelickim w Prószkowie. Wystawa była dostępna przez trzy niedziele począwszy od 11 listopada 2018 r. Poza tym odwiedzali ją uczniowie szkoły w ramach lekcji historii.


Wystawa mogła powstać dzięki osobom i instytucjom, które zgodziły się wypożyczyć swoje zbiory, często będące cennymi pamiątkami rodzinnymi. Większość eksponatów to rzeczy pochodzące z okresu funkcjonowania II Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród zbiorów znalazły się przykłady piśmiennictwa, pamiątki ważnych uroczystości rodzinnych lub dnia codziennego oraz elementy uzbrojenia, w tym replika munduru żołnierza Wojska Polskiego, użyczona przez Stowarzyszenie „Samodzielna Grupa Rekonstrukcji Historycznej.”
Uczniowie przygotowujący wystawę:
1. Biernacka Julia 3G
2. Brzeska Aleksandra 8B
3. Herbst Anna 3G
4. Kubiesa Kinga 8B
5. Ledwig Jakub 8B
6. Pach Szymon 3G
7. Panicz Tomasz 3G
8. Popielarczyk Dominika 8B
9. Stolecka Lena 3G
Jedną z nagród dla uczniów będzie wycieczka edukacyjna do Krakowa, w czasie której powędrują oni Szlakiem Odzyskania Niepodległości.
Nauczyciele przygotowujący wystawę: Aneta Drąg, Joanna Nieschwitz, Agnieszka Heba.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wystawy.
Cieszymy się, że tak wiele osób nas odwiedziło.

Aneta Drąg

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code