Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

12 Grudnia 2018

Projekt „ Biesiada Z Mickiewiczem”

Projekt „ Biesiada Z Mickiewiczem”

Projekt miał na celu przybliżenie twórczości i biografii Adama Mickiewicza oraz ukazanie różnych form interpretacji jego dzieł. W ramach projektu uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli od 15.11 do 23.11.2018 na lekcjach plastyki, informatyki, języka polskiego, zajęć artystycznych, zapoznawali się bajkami, balladami, fragmentami „Pana Tadeusza”, a następnie dokonywali plastycznej interpretacji utworów. W wyniku tych działań powstały prace „Bajka w kadrze”, portrety, komiksy, plakaty, prezentacje multimedialne oraz filmiki ( klasy I-III). Prace te można podziwiać na szkolnym korytarzu oraz na stronie internetowej szkoły.

Kolejne działanie przebiegało pod hasłem „Czytamy Mickiewicza”. Od 27.11 do 29.11.2018 na początku każdej lekcji wyznaczeni uczniowie zapoznawali swoich kolegów i koleżanki z dziełami wieszcza.

Projekt zakończył się 30 listopada 2018 roku przedstawieniem ”Biesiada z Mickiewiczem” przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.

Dziękuję wszystkim nauczycielom zaangażowanym w projekt: paniom A. Bobrze, I. Bok, I. Chudali, I. Janickiej, M. Kotuli, K. Lakwie, E. Tokarskiej-Wydrych oraz pani Kornelii Kownackiej, która oprócz udziału w projekcie przygotowała wystawę "Bajki Adam Mickiewicza".

                                                                                                                                                                                Dorota Juszczyńska


Klasa 4a

Klasa 4b

Klasa 4c

Klasa 5a

Klasa 5b

 

Klasa 6

Klasa 7

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code