Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

29 Stycznia 2019

Lekcja z doradztwa zawodowego i lodowisko.

 

24 stycznia klasa VIII a i VIII b pojechały do Opola na lekcję z doradztwa zawodowego do banku PKO S.A, oraz na lodowisko "Toropol" w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Celem lekcji w banku było poznanie specyfiki działalności bankowej i rozwijanie kompetencji przedsiębiorczych, samodyscypliny oraz jak zostać milionerem ..... Uczniowie zostali zapoznani m. in. ze strukturą organizacyjną banku, kanałami dystrybucji produktów bankowych, ofertą bankową i nowymi rozwiązaniami w zakresie bankowości internetowej i mobilnej, a także charakterem pracy w banku. 

 

  Naładowani pozytywną energią po lekcji w banku spacerkiem udaliśmy się na lodowisko "Toropol". 

Na lodowisko dotarliśmy o godzinie  11.45. Przygotowanie do wyjścia na lód zajęło nam trochę czasu. Trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem. Gdy wszyscy byliśmy gotowi, postanowiliśmy wejść na taflę. Przez 60 minut cieszyliśmy się z możliwości oderwania od nauki przy biurku, bo na tafli  uczyliśmy się i doskonaliliśmy indywidualne umiejętności jazdy na łyżwach, propagowaliśmy łyżwiarstwo jako formę aktywnego spędzania czasu wolnego, pokonywaliśmy swoje słabości i leki oraz hartowaliśmy organizm.

Cel wyjazdu został zrealizowany. Młodzież dowiedziała się jak zadbać o swoją przyszłość na lekcji w banku, aktywnie spędziła czas na lodowisku, i co najważniejsze - bezpiecznie. Wszyscy bawili się doskonale. 

Dodatkowo była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się z jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu.

 

 

 

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code