Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

13 Marca 2019

KPR Gwardia Opole ponownie zagościła w naszej szkole

W dniu 25 lutego po raz drugi gościliśmy w naszej szkole opolskich szczypiornistów z klubu KPR Gwardia Opole. Zawodnicy odwiedzili uczniów w celu poszukiwania talentów piłki ręcznej do IX Liceum Ogólnokształcącego w Opolu (od wrzesnia 2019 zostanie tam otwara klasa sportowa piłki ręcznej). Piłkarze byli chętni, aby podzielić się zdobytą wiedzą praktyczną z zakresu piłki ręcznej. Pokazali również, w jaki sposób uatrakcyjnić zajęcia z wychowania fizycznego. Natomiast głównym celem spotkania była możliwość doskonalenia elementów techniczno-taktycznych oraz zagrania pod okiem najlepszych fachowców w tej dziedzinie. 

 

Tym razem szkołę odwiedził m.in.:

- Przemysław Zadura - rozgrywający

- Mateusz Morawski - rozgrywający

- Karol Siwak - skrzydłowy

- Mindaugas Tarcijonas - obrotowy

W lekcji pokazowej wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły z klas VIII oraz III gimnazjum.

Piłkarze ręczni bacznie obserwowali działania naszych uczniów, chętnie i z zaangażowaniem podchodzili i korygowali błędy techniczne. Korekty miały na celu poprawę techniki, aby mogła przełożyć się następnie na jakość gry.

Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia pod okiem opolskich szczypiornistów. Pod koniec spotkania piłkarze przybili uczniom symboliczną "piątkę", a uczniowie podziękowali brawami za przyjazd.

Przypieczętowaniem współpracy z Gwardią Opole było ponowne wręczenie biletów naszym uczniom na niedzielny (10.03.2019) mecz pomiędzy KPR Gwardią Opole i SPR Stalą Mielec.

Dziękujemy za współpracę, zaangażowanie i za organizację lekcji pokazowej naszym uczniom.

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code