Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

15 Maja 2019

Warsztaty z robotyki oraz Park Trampolin Odskocznia, 09.05.2019

W czwartek 09.05.2019 roku klasa VI i VIII b uczestniczyła w warsztatach z robotyki w Akademii Edukacji na Placu Teatralnym 13 oraz w zajęciach sportowych w Parku Trampolin Odskocznia, przy ulicy Kowalczyków 60. 

O godzinie 9.00 byliśmy w Akademii Edukacji. Na miejscu klasy zostały podzielone na 2 grupy: starszą i młodszą. Początkowo prowadzący przeprowadzili krótkie szkolenie dotyczące obsługi urządzeń elektronicznych oraz od czego należy zacząć, aby złożyć poprawnie robota z LEGO. Uczniowie od razu zajęli się budowaniem pojazdów, robotów i innych stworków. Zgodnie z instrukcją podaną w komputerze programowali i uruchomili „urządzenie”. W trakcie kolejnych zadań uczniowie mogli już samodzielnie modyfikować roboty, aby były szybsze i silniejsze. Po każdorazowej modyfikacji następował pojedynek pomiędzy robotami. Zajęcia zakończyliśmy o godz. 11.00

W Parku Trampolin Odskocznia byliśmy przed 12.00. Na miejscu przeprowadzono czynności porządkowo-organizacyjne w celu bezpiecznego poruszania się w miejscu publicznym. Park Trampolin dla większości uczniów był już kolejną przygodą, ale w innym miejscu. Wśród atrakcji znalazły się m.in. trampoliny rekreacyjne i sportowe, tradycyjne i skośne, ścieżka gimnastyczna, odskocznie z różnych wysokości oraz wielki basen 
z gąbkami. Zabawa w tym miejscu odbywała się w sposób bezpieczny pod okiem dodatkowych dwóch osób – opiekunów. Po godzinie zajęć skocznościowych, na twarzach uczniów pojawiały się uśmiechy, ale także wypieki świadczące o tym, że czas był wykorzystany w pełni.

Powrót do Prószkowa zaplanowano na godzinę 14.00.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code