Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

03 Grudnia 2019

UNICEF

     20 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF POLSKA.

     W tym roku przypada 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dla klas I-III został zorganizowany „ Marsz Praw Dziecka” ulicami Prószkowa . Uczniowie trzymali niebieskie balony symbolizujące jedność z dziećmi na całym świecie. Przystroili salę świetlicową na niebiesko balonami i girlandami. Na korytarzu powstała gazetka tematyczna.

     Świętując obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w świetlicy uczniowie wykonali pracę plastyczną pt ” Jestem dzieckiem mam prawo do … ”. Dla uczniów klas IV- VIII na lekcjach przeprowadzono pogadankę na temat Praw Dziecka. Zaprezentowano film Ambasadora Davida Beckhama oraz pokaz prezentacji multimedialnej.

     Znajomość praw pozwala dzieciom uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. 

To był radosny dzień , ale z poważnym przesłaniem.

 

Nauczycielom bardzo dziękuję za zaangażowanie.

                                                                                                                           Aurelia Sośnik

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code