Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

18 Lutego 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu

10 lutego 2017 roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku w celu propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W związku z tym w naszej szkole podjęto szereg działań mających na celu:

- uświadomienie uczniom korzyści i zagrożeń płynących z użytkowania Internetu

- wskazanie uczniom, w jaki sposób unikać zagrożeń w sieci oraz jak reagować, gdy się z nimi zetkną

- uświadomienie konsekwencji niewłaściwego wykorzystywania Internetu

- promowanie internetowej etykiety, właściwego zachowania w odniesieniu do innych użytkowników Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu rozpoczął się od warsztatów, które we wszystkich klasach przeprowadzili uczniowie klasy VIb. Klasa I zapoznała się ze stroną internetową www.necio.pl, by uczniowie razem z rodzicami mogli "stawiać" pierwsze kroki w sieci. Starsi uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami działania wyszukiwarek, ochroną danych osobowych, zasadami tworzenia haseł, korzystania z czatów i forów internetowych, netykietą.

Podczas warsztatów prowadzący uczniowie korzystali z filmów edukacyjnych programu "Zuźka i Tunio poznają Internet". Jest to program, który powstał w inicjatywy Fundacji Orange we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Nauki i Wiedzy.

Klasa VIb przygotowała dla starszych klas apel, podczas którego akcentowano zagrożenia w Internecie oraz przedstawiano zasady bezpieczeństwa. Apel obejmował prezentację multimedialną, projekcję filmu edukacyjnego "Nie daj się - siecio - zagrożenia" oraz przedstawienie obejmujące 3 scenki tematyczne.

Uczniowie klasy VIb przygotowali również niespodziankę. Nagrali własny teledysk do piosenki "Internetowy LoveSong" (Szparagi), a jego premiera odbyła się po przedstawieniu.

Ze względu na tematykę wydarzenia uczniowie klas IV-VI spotkali się z policjantką, mł.asp. Alicją Kalinowską - Marek, która jeszcze raz podkreśliła, jakie zagrożenia niesie Internet oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać.

Uczniowie, którzy wykazali się w konkursie największą wiedzą na temat bezpieczeństwa w Internecie otrzymali nagrody w postaci JOKERÓW na II semestr.

Koordynator: Aneta Nocoń

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Dla przypomnienia: zasady bezpiecznego Internetu można znaleźć pod linkiem

http://www.saferinternet.pl/images/dbi/215-Plakat-Dzien-Bezpiecznego-Internetu-poznaj-zasady-A1-594x841mm-v3.pdf

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code