Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

06 Lutego 2018

Współpraca ze szkołą podstawową na Ukrainie

Nasza szkoła, dzięki Staroście Opolskiemu,  już w roku 2008   nawiązała współpracę ze szkołą podstawową w Łołyniu na Ukrainie. Grupa prószkowskich nauczycieli trzykrotnie gościła w kilku szkołach leżących w powiecie Dolińskim (Obwód Iwano-Frankiwski). Również uczniowie mieli możliwość parudniowego pobytu na Ukrainie. Kilkukrotnie nauczyciele ukraińscy odwiedzali naszą szkołę. Obserwowali lekcje, wspólnie z nauczycielami szkoły podstawowej w Prószkowie planowali realizację wspólnych przedsięwzięć, razem wyjechaliśmy na Górę Św. Anny. Dobrze zapowiadającą się współpracę przerwała wojna, która wybuchła na Ukrainie.


Kontakty odnowiliśmy dwa lata temu. Obecnie współpracujemy z zespołem szkół, w którym znajduje się rehabilitacyjne centrum dla dzieci niedowidzących, słabowidzących lub niewidzących w miejscowości Wygoda (powiat Doliński). Wymieniamy korespondencję, prace uczniowskie, zdjęcia z realizacji różnych projektów. Planujemy wspólny projekt.

Ukraina I 2018 podziękowanie 001

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code