Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

05 Grudnia 2018

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF

 20181130 160142     20181205 143120      20181205 143027    20181205 120513

 

W dniu 30.11.18r. uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w obchodach #ENDviolence – Stop   przemocy! Tegoroczna kampania miała na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci w szkołach i jej   okolicach.   Hasłem przewodnim było #GoBlue, czyli akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru   UNICEF).

  Wychowawcy klas zainicjowali dyskusję na temat możliwych zagrożeń podczas przerwy na korytarzu, schodach,   boisku   oraz okolicy szkoły. W małych grupach lub w parach wymieniali się spostrzeżeniami, a następnie wypowiadali   na forum   pomysły, co można zrobić i jakie zasady wprowadzić, aby czuć się bezpiecznie i pewnie w szkole i okolicy.   Swoje   propozycje uczniowie klas IV-VIII zapisali na liściach, które później przyklejone zostały do drzewa (parter od   strony sali   gimnastycznej).

        

Klasa Ia zaprojektowała logo szkoły:

Klasa Ib wykonała medale z hasłem „W mojej szkole czuję się bezpiecznie”:

 

Klasa II wypisała wyrazy, które kojarzą im się z hasłem „bezpieczna szkoła”:

Klasa III tworzyła rymowanki:

Klasa VI wykonanała dodatkowo plakaty:


Uczniowie gimnazjum zaznaczali emotikonami miejsca na mapie - bezpieczne (uśmiechnięte emotikony); miejsca, w których poczucie bezpieczeństwa i komfortu jest wątpliwe (obojętnymi) oraz miejsca, w których uczniowie nie czują się bezpiecznie (niezadowolonymi)Napisali również tekst piosenki, do wybranej przez siebie melodii, która służyła będzie za manifest/hymn o działaniach zwiększających bezpieczeństwo w szkole oraz jej okolicy.

 
 
Aranżacja utworu Tymka:

 

          Dziękuję wszystkim nauczycielom za czynny udział w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Szczególne podziękowania należą się pani Aurelii Sośnik za pomoc w wykonaniu „drzewa zasad” oraz uczniom: Tymoteuszowi Bartkowiakowi, który nagrał utwór dot. bezpieczeństwa w szkole (tekst piosenki: Katarzyna Nocoń), Alexandrowi Czerny oraz Wiktorii Orlik za napisanie słów do drugiej piosenki o tej samej tematyce oraz Angelice Przywara, która samodzielnie przygotowała mapę szkoły  i okolicy.

 

Katarzyna Nocoń

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code