Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

19 Listopada 2019

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs, który został ogłoszony na apelu z okazji 11 listopada został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa składająca się z uczniów klasy 8 wylosowała trzech zwycięzców. Podajemy właściwe odpowiedzi na postawione pytania: 

1. Cytat, który znajduje się na naszym szkolnym sztandarze pochodzi z utworu Bronisława Koraszewskiego "Piosenka Ślązaków"

2. Cała zwrotka brzmi: "Ani wiary, ani mowy 
                                      Nigdy nie rzucimy.
                                      Taki śpiew nasz narodowy
                                      W śpiewie ślub czynimy."

Poniżej zdjęcia nagrodzonych oraz moment losowania.

11 Listopada 2019

11 listopada

W piątek obejrzeliśmy widowisko słowno- muzyczne z okazji 101. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. To święto było również pretekstem, aby uczniowie klas 1-2 wyjaśnili kilka ważnych dla każdego Polaka kwestii. Zobaczcie, jak im poszło. W piątek obchodziliśmy również Dzień Patrona. Z tej okazji został ogłoszony konkurs. Na sztandarze naszej szkoły wyhaftowane są słowa "Ani wiary, ani mowy nigdy nie rzucimy". Zadaniem konkursowym jest napisanie tytułu utworu z którego pochodzi ten fragment oraz dopisanie dalszej części zwrotki. Na odpowiedzi czekamy tylko do wtorku 12 listopada do godziny 14.00.

25 Października 2019

Półfinał Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

Sukcesem zakończył się udział naszej szkolnej drużyny na Półfinale Powiatu w Halowej Piłce Noznej. Zajęliśmy pierwsze miejsce a przewaga naszych zawodników w każdym meczu była zdecydowana i jednoznaczna. Gratulujemy postawy na boisku i życzymy takiego sukcesu w finale, który odbędzie się 13 listopada w naszej szkole.

25 Października 2019

I Jesienny Rajd Rowerowy

W piątek 18 października, korzystając z pięknej polskiej jesieni wybraliśmy się z klasą piątą „b” na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Naszym celem był Rezerwat Przyrody- Staw Nowa Kuźnia oraz Pomologia ze swoimi atrakcjami. Zaplanowaliśmy trasę o długości  11 km i przeznaczyliśmy na jej pokonanie trzy godziny. Wyruszyliśmy około godziny 9.00 spod szkoły. Jechaliśmy ulicą Szkolną, następnie przeszliśmy po pasach i skierowaliśmy się w ulicę Szpitalną. Z ulicy Szpitalnej skręciliśmy w prawo, w ulicę Polną.

24 Października 2019

Tydzień Dysleksji

W dniach 7-11 października 2019r. po raz siódmy w naszej szkole odbył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku przewodnim hasłem było "Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją". Tydzień rozpoczęliśmy grą terenową "Ortograficzny Szlak", która odbyła się na ulicach Prószkowa (opiekunowie: A. Nocoń, A. Drąg, E. Szczurek, M. Kowalczyk, D. Juszczyńska, K. Kownacka). W grze brali udział uczniowie klas IV-VI, na których czekały liczne zadania do rozwiązania. Dzieci rozwijały swoją wiedzę ortograficzną, kreatywność oraz umiejętność współpracy w grupie (...)

21 Października 2019

Dzień Nauczyciela

 

14 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu odbyło się także pasowanie uczniów klasy pierwszej. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmów:

16 Września 2019

Inauguracja programu "Dwa zamiast cztery- opolskie na rowery"

W poniedziałek 16 września w naszej szkole zainaugurowaliśmy działania związane z projektem "Dwa zamiast cztery- opolskie na rowery". Inicjatywa pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ma na celu popularyzowanie jazdy na rowerze jako ekologicznego i ekonomicznego środka transportu. Wszelkie działania zwiększające poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym są niezwykle cenne, dlatego bez wahania przystąpiliśmy do tego projektu. Na pierwszym spotkaniu, który poprowadzili pracownicy Urzędu Marszałkowskiego i WORD-u (panowie Jarosław Piskorski oraz Dominik Grabowski) gościliśmy także:

13 Września 2019

Opolskie na rowery!

Nasza szkoła bierze udział w kampanii "Dwa zamiast cztery- opolskie na rowery". Program ten zainicjowany został przez Samorząd Województwa Opolskiego we współpracy Z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu i ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także promuje aktywny wypoczynek i ekologiczne środki transportu. Skierowany jest do uczniów klas IV-VIII oraz do ich rodziców. Szczegółowe cele projektu to:

06 Września 2019

Szczęśliwego Nowego Roku! (szkolnego...)

2 września 2019 roku o godzinie 9.00 nadeszło to, co nadejść musiało... Wtedy to właśnie uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Czas zapomnieć o wakacyjnej labie i zacząć pracę nad tym, aby zakończenie tego roku było dla wszystkich radosne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystej chwili:
30 Sierpnia 2019

Witaj szkoło!

 1. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 9.00.

2. Stołówka szkolna będzie czynna od 4 września 2019 r. (środa).

3.Karty zgłoszenia na obiady są dostępne w sekretariacie szkoły (lub na stronie interentowej).

4. Należność za wrześniowe obiady w wysokości 66,50 zł prosimy wpłacać do 10 września do godziny 14.00

5. Spotkania ucznió z wychowawcami w dniu 2 września 2019r. odbędą się w niżej podanych klasach:

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code