Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

13 Września 2018

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku zebrania z wychowawcami klas. Omawiane na nich będą ważne sprawy, m.in. uzgodnienie rocznych planów pracy, diagnoza oczekiwań rodziców, zapoznanie ze szkolnym systemem oceniania i programem wychowawczo- profilaktycznym, wybór trójek klasowych, wstępne opracowanie klasowych kalendarzy wydarzeń i wycieczek. Ponadto rodzicom uczniów klas ósmych i 3 klasy gimnazjum przekazane zostaną informacje o egzaminach. Zapraszamy- poniedziałek 17 września, godzina 16.30 klasy I-IV, godzina 17.00 klasy V- VIII i IIIG.

29 Sierpnia 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

 Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r. o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy!

10 Czerwca 2018

Pozdrowienia ze Srebrnej Góry

W piątek klasy trzecie wybrały się na dwudniową wycieczkę do Srebrnej Góry. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie sztolni, sporty ekstremalne- zorbing, zjazd na linie, wspinaczka na ściance, park linowy. Główną atrakcją było zwiedzanie twierdzy i uczestnictwo w rekonstrukcji bitwy, a wszystko to "w pięknych okolicznościach przyrody..." Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

18 Kwietnia 2018

Festiwal eksperymentów

17 kwietnia nasi uczniowie zostali zaproszeni na Festiwal Eksperymentów i  Doświadczeń, który odbywał się w ramach realizowanego w szkole projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki". Festiwal odbywał się w Opolu w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym. Po przyjeździe czekały na nas niesamowite atrakcje. Uczniowie uczestniczyli w czterech pokazach dydaktycznych: "ŚWIAT ROBOTÓW", "ŚWIAT KREATYWNY", "ŚWIAT ENERGII", "ŚWIAT WIRTUALNY (VR)". "ŚWIAT ROBOTÓW" to miejsce, w którym uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi robotami humanoidalnymi i poznać najbardziej rozwinięte osiągnięcia techniki w tej dziedzinie.

26 Marca 2018

Już wkrótce...

Otwarcie nowego kanału... Szczegóły już niebawem!

22 Marca 2018

21 marca

W tym roku dzień 21 marca został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Celem tego wydarzenia jest promocja edukacji cyfrowej. Przypomnijmy- w ramach tej edukacji obowiązkowa jest nauka programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, zwiększenie o 70 godzin liczby godzin informatyki, a także o wykorzystywanie technologii informatycznych na wszystkich zajęciach lekcyjnych. Uczestnictwo w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zadeklarowało 328 szkół- jedną z nich była nasza szkoła.

15 Lutego 2018

Oj działo się, działo...

Wtorek 13 lutego był dniem bardzo obfitym w szkolne wydarzenia. W tym dniu na długich przerwach odbył się Walentynkowy Koncert Życzeń, a po lekcjach bal karnawałowy mieli uczniowie klas młodszych (0d 13.30 do 15.30 w OKiSie). Późnym popołudniem w szkole odbywała się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-7. 
Podczas Walentynkowego Konceru Życzeń Kinga, Tomek, Szymon i Tymek zaprezentowali szkolnej społeczności utwory muzyczne związane z walentynkami.

07 Lutego 2018

Programujemy

Nauka programowania została zapisana w nowej podstawie programowej. Oswajanie dzieci z nowymi technologiami to nie tylko wymóg prawny, ale konieczność współczesnej szkoły. Świat wokół nas szybko się zmienia, aby za nim nadążyć nasza szkoła stawia na nowoczesność. Tablice multimedialne, interaktywny dywan i monitor, roboty i gry do nauki programowania to pomoce dydaktyczne z których korzystają dzieci w naszej placówce. Na jednej z lekcji uczniowie klasy 3b programowali ozoboty. Zobaczcie, ile radości daje taki rodzaj nauki:

05 Stycznia 2018

Jasełka w DPS

Wolontariusze naszej szkoły i wspomagający ich uczniowie klasy IVB gościli 20 grudnia w DPS w Prószkowie z świątecznym przedstawieniem- „Z kolędą witamy Pana Jezusa w Betlejem.” Uśmiech na twarzach występujących, ciepła atmosfera i spokój powodowały radość i wzruszenie oglądających jasełka. Dzieci podarowały podopiecznym choinkę przybraną własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W trakcie przedstawienia uczniowie rozdawali mieszkańcom DPS aniołki i choinki wykonane z papieru, dzielili się opłatkiem składali życzenia i wspólnie śpiewali kolędy. Seniorzy, którzy oglądali jasełka i ,czując już atmosferę Bożonarodzeniową byli pod wrażeniem tego co widzieli i słyszeli.

24 Grudnia 2017

Konkurs

Coraz częściej doświadczamy świąt bez śniegu, ale chyba nikt nie wyobraża sobie  Bożego Narodzenia bez choinki. W klasie 3b zorganizowaliśmy klasowy konkurs na świąteczną choinkę. Dzieci wykonały przepiękne prace, tak, że jury miało naprawdę trudne zadanie, aby wskazać tę najpiękniejszą. Po długich naradach i konsultacjach wygrała choinka Krzysia. Gratulujemy. Teraz choinki będą ozdobą domowych stołów. Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam do obejrzenia prac.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code