Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

18 Listopada 2018

Nuty dla Niepodległej

W piątek 16 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych "Nuty dla Niepodległej". Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Kubiesa i Tymoteusz Bartkowiak, którzy świetnie zaprezentowali się w tym konkursie. Tymek zaśpiewał piosenkę "Biały krzyż", zdobył wyróżnienie i porwał publiczność podczas swego występu. Kinga z piosenką "Żeby Polska była Polską" zajęła 2 miejsce. Gratulujemy! 

10 Listopada 2018

11 listopada

Jak wszyscy doskonale wiemy, rok 2018 to setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszej szkole podejmowaliśmy różne działania związane z tym wydarzeniem. Braliśmy udział w wielu imprezach organizowanych przez różne instytucje. Można tu wymienić choćby V Gminny Konkurs Recytatorski, który odbywał się pod hasłem "Wiersze na Dzień Niepodległości", czy w uroczystości nadania imienia parkowi przy siedzibie Nadleśnictwa Prószków "Park 100-lecia Odzyskania Niepodległości".

07 Listopada 2018

V Gminny Konkurs Recytatorski

6 listopada w szkole podstawowej w Zimnicach Wielkich odbył się V Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Tematem przewodnim konkursu było hasło "Wiersze na Dzień Niepodległości", a dzieci prezentowały utwory o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Hania Brzeska z klasy III i Emilia Bartkowiak z klasy Ia. Emilka zdobyła II miejsce w kategorii uczniów klas pierwszych. Gratulujemy sukcesu!

19 Października 2018

Noc w szkole

Z niezwykłą przyjemnością informujemy, że w wyniku zgłoszonych INICJATYW UCZNIOWSKICH i głosowania uczniów klas IV-VIII oraz gimnazjum- największą Waszą akceptację uzyskał pomysł NOCY W SZKOLE. Czekamy na informację z klas Vb i VIIIb, które są inicjatorami tego wydarzenia, w jaki sposób projekt będzie realizowany.


Jednocześnie przypominamy, że wniosek o założenie klimatyzacji na I piętrze został uwzględniony przez Panią Dyrektor w planie wydatków w roku 2019.

03 Października 2018

Pamiątki rodzinne

 

Wszyscy uczniowie klas czwartych, w ramach edukacji historycznej, podjęli się zadania opisania wybranej pamiątki rodzinnej. Przygotowanie zadania wymagało pomocy rodziców, którzy opowiadali o wyjątkowych przedmiotach i ludziach z nimi związanych. Niektóre pamiątki uczniowie przynieśli na lekcje i zaprezentowali swoim kolegom. Dziękuję za ciekawe prace i chwile wzruszenia. Aneta Drąg

 

29 Września 2018

Listy do przyszłości

Uczniowie klas IV - VIII mogą wziąć udział w projekcie organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu- Państwowe Zbiory Sztuki oraz firmę TAURON. Konkurs polega na napisaniu listu do swojego rówieśnika, który żył będzie w Polsce za 100 lat. List, może dotyczyć jednego z następujących tematów: 

- Jak spędzam czas wolny

- Co chciałbym robić, gdy dorosnę

Do Konkursu przyjmowane będą wyłącznie listy pisane odręcznie na specjalnym okolicznościowym papierze listowym. 100 najciekawszych prac będzie zamkniętych w Kapsule Czasu na Wawelu, która zostanie otwarta dopiero za 100 lat. Dodatkowo Laureaci Konkursu mogą wygrać cenne nagrody. 

Szczegółowe informacje (i Regulamin) znajdują się na stronie: www.konkurslisty.pl 

13 Września 2018

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku zebrania z wychowawcami klas. Omawiane na nich będą ważne sprawy, m.in. uzgodnienie rocznych planów pracy, diagnoza oczekiwań rodziców, zapoznanie ze szkolnym systemem oceniania i programem wychowawczo- profilaktycznym, wybór trójek klasowych, wstępne opracowanie klasowych kalendarzy wydarzeń i wycieczek. Ponadto rodzicom uczniów klas ósmych i 3 klasy gimnazjum przekazane zostaną informacje o egzaminach. Zapraszamy- poniedziałek 17 września, godzina 16.30 klasy I-IV, godzina 17.00 klasy V- VIII i IIIG.

29 Sierpnia 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

 Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r. o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy!

10 Czerwca 2018

Pozdrowienia ze Srebrnej Góry

W piątek klasy trzecie wybrały się na dwudniową wycieczkę do Srebrnej Góry. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie sztolni, sporty ekstremalne- zorbing, zjazd na linie, wspinaczka na ściance, park linowy. Główną atrakcją było zwiedzanie twierdzy i uczestnictwo w rekonstrukcji bitwy, a wszystko to "w pięknych okolicznościach przyrody..." Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

18 Kwietnia 2018

Festiwal eksperymentów

17 kwietnia nasi uczniowie zostali zaproszeni na Festiwal Eksperymentów i  Doświadczeń, który odbywał się w ramach realizowanego w szkole projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki". Festiwal odbywał się w Opolu w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym. Po przyjeździe czekały na nas niesamowite atrakcje. Uczniowie uczestniczyli w czterech pokazach dydaktycznych: "ŚWIAT ROBOTÓW", "ŚWIAT KREATYWNY", "ŚWIAT ENERGII", "ŚWIAT WIRTUALNY (VR)". "ŚWIAT ROBOTÓW" to miejsce, w którym uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi robotami humanoidalnymi i poznać najbardziej rozwinięte osiągnięcia techniki w tej dziedzinie.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code