Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

18 Stycznia 2019

Zaproszenie

Uczniowie i nauczyciele serdecznie zapraszają Rodziców, Dziadków i Babcie oraz wszystkich chętnych na przedstwienie "BIESIADA Z MICKIEWICZEM". Spektakl odbędzie się 21.01.2019 r. o 18.00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie.

12 Grudnia 2018

I ja tam byłem, miód i wino piłem...

I ja tam byłem, miód i wino piłem...

czyli

BIESIADA Z MICKIEWICZEM

"Zapraszamy na biesiadę". Tymi słowami Adam Mickiewicz 30 listopada 2018roku zaprosił uczniów i nauczycieli na wspólne spędzenie czasu. A goście znamienici. Wśród nich Maryla Wereszczakówna - muza natchnienie, miłość jego życia. Kochankowie znów, ale tym razem śpiewająco, wyrażali „Niepewność" czy to jest przyjaźń ,czy to jest kochanie. Wkrótce do biesiadników, w towarzystwie przyjaciół, dołączył Mistrz Twardowski, który dzięki żoneczce Pani Twardowskiej przechytrzył uroczego diabła i ocalił duszę. Wprost z Dziadów na nasze spotkanie przybyły mroczne postacie - kruki, sowy i puchacze. Przybyły tu, aby ukarać znienawidzonego i okrutnego Pana. Ich obecność wprowadziła nastrój niepokoju i nieco zakłóciła sielankową atmosferę. Na szczęście ci biesiadnicy zabawili niedługo i, w aurze tajemniczości oraz grozy ze słowami „ Ciemno wszędzie, głucho wszędzie", opuścili uroczystość. Biesiada trwa dalej... Podczas niej dwaj Przyjaciele Mieszek i Leszek przekonali się, że" prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, "a niedźwiedź Litwin miąs nieświeżych nie je". Ale czym byłaby Biesiada z Mickiewiczem, gdyby nie było na niej Tadeusza – Pana Tadeusz. Młody dziedzic Soplicowa zawitał do nas wprost ze szlacheckiego dworku na Litwie. Towarzyszyły mu kobiety jego życia – piękna i dojrzała Telimena oraz pełna uroku i wdzięku młoda Zosia. Telimena odrzucona przez młodzieńca wpada w złość i daje wyraz swoim emocjom. Nazwawszy naszego Tadeuszka kłamcą, człowiekiem podłym o języku smoczym i sercu jaszczurzym, wychodzi. Na szczęście to Zosia skradła serce Tadeusza i to jej młody Soplica wyznaje miłość.

10 Grudnia 2018

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE to podstawa

Dwie zupełnie różne aranżacje, ale jedno przesłanie : BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE to podstawa.

Wykonanie:

Tymoteusz Bartkowiak 
(tekst: Katarzyna Nocoń)

Kinga Kubiesa
(tekst: Alexander Czerny, Wiktoria Orlik) 

04 Grudnia 2018

Advent, Advent ein Lichtlein brennt…

Advent, Advent ein Lichtlein brennt…
Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniówdo udziału w konkursie na najpiękniejszy,,Adventskalender”. W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie naszej szkoły.
Adventskalender jest bardzo miłą i starą tradycją niemiecką obchodzoną w okresie adwentu. Pierwszego grudnia dzieci otrzymują od rodziców kalendarze adwentowe służące do odliczania dni do Wigilii Bożego Narodzenia. Zgodnie z niemiecką tradycją każdego dnia można otworzyć tylko jedno okienko z numerem, który jest kolejnym dniem grudnia. Za zgłoszone do konkursu prace uczniowie mogą zdobyć nagrodę i otrzymać ocenę z języka niemieckiego.

02 Grudnia 2018

Gry i zabawy "Mały Olimpijczyk"

18 Listopada 2018

Nuty dla Niepodległej

W piątek 16 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych "Nuty dla Niepodległej". Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Kubiesa i Tymoteusz Bartkowiak, którzy świetnie zaprezentowali się w tym konkursie. Tymek zaśpiewał piosenkę "Biały krzyż", zdobył wyróżnienie i porwał publiczność podczas swego występu. Kinga z piosenką "Żeby Polska była Polską" zajęła 2 miejsce. Gratulujemy! 

10 Listopada 2018

11 listopada

Jak wszyscy doskonale wiemy, rok 2018 to setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszej szkole podejmowaliśmy różne działania związane z tym wydarzeniem. Braliśmy udział w wielu imprezach organizowanych przez różne instytucje. Można tu wymienić choćby V Gminny Konkurs Recytatorski, który odbywał się pod hasłem "Wiersze na Dzień Niepodległości", czy w uroczystości nadania imienia parkowi przy siedzibie Nadleśnictwa Prószków "Park 100-lecia Odzyskania Niepodległości".

07 Listopada 2018

V Gminny Konkurs Recytatorski

6 listopada w szkole podstawowej w Zimnicach Wielkich odbył się V Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Tematem przewodnim konkursu było hasło "Wiersze na Dzień Niepodległości", a dzieci prezentowały utwory o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Hania Brzeska z klasy III i Emilia Bartkowiak z klasy Ia. Emilka zdobyła II miejsce w kategorii uczniów klas pierwszych. Gratulujemy sukcesu!

19 Października 2018

Noc w szkole

Z niezwykłą przyjemnością informujemy, że w wyniku zgłoszonych INICJATYW UCZNIOWSKICH i głosowania uczniów klas IV-VIII oraz gimnazjum- największą Waszą akceptację uzyskał pomysł NOCY W SZKOLE. Czekamy na informację z klas Vb i VIIIb, które są inicjatorami tego wydarzenia, w jaki sposób projekt będzie realizowany.


Jednocześnie przypominamy, że wniosek o założenie klimatyzacji na I piętrze został uwzględniony przez Panią Dyrektor w planie wydatków w roku 2019.

03 Października 2018

Pamiątki rodzinne

 

Wszyscy uczniowie klas czwartych, w ramach edukacji historycznej, podjęli się zadania opisania wybranej pamiątki rodzinnej. Przygotowanie zadania wymagało pomocy rodziców, którzy opowiadali o wyjątkowych przedmiotach i ludziach z nimi związanych. Niektóre pamiątki uczniowie przynieśli na lekcje i zaprezentowali swoim kolegom. Dziękuję za ciekawe prace i chwile wzruszenia. Aneta Drąg

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code