Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

14 Marca 2019

Obok nas

"Obok nas" to tytuł przedstawienia wystawianego w GOKu przez Szkolne Koło Teatralne "Z innej beczki". Sztuka ukazuje jeden dzień z życia rodziny afrykańskiej i polskiej. Teatr nawiązuje do rozpoczynającej się 18 marca akcji humanitarnej prowadzonej przez Szkolne Koło Wolontariatu- "Uratuj dzecko w Sudanie Południowym". W każdy poniedziałek i środę (do 27 marca) na korytarzu szkolnym będzie sprzedawane ciasto (porcja 2 zł). Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto UNICEF-u i przeznaczone na zakup żywności terapeutycznej dla dzieci w Afryce. Zapraszamy do obejrzenia materiału fotograficznego z przedstawienia.

Elżbieta Tokarska- Wydrych -opiekun Szkolnego Koła Teatralnego
Ewelina Szczurek- opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

13 Marca 2019

Sukcesy uczniów

Z wielką przyjemnością chcieliśmy poinformować, że uczeń naszej szkoły Alexander Czerny (klasa 3G) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Serdecznie Gratulujemy!

08 Marca 2019

Klub Odkrywców Niemieckiego

Gość w KON

Klub Odkrywców Niemieckiego działający w naszej szkole od kilku lat gościł w miniony poniedziałek (4.03.2019) Panią Barbarę Chyłkę, doradczynię ds. dwujęzyczności w  Domu Wspołpracy Polsko Niemieckiej. Uczestnicząc w zajęciach dowiedzieliśmy się czym był Latający Ślązak, co wspólnego mają ze sobą Niemcy Czechy i Polska i wiele innych. Zajęcia były ciekawe i wesołe.


25 Lutego 2019

DYSKOTEKA

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas IV-IIIG na zabawę karnawałową, która odbędzie się 28 lutego 2019 r w godzinach od 15.00 do 17.00

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

24 Stycznia 2019

Bezpieczne ferie

W czwartek 24 stycznia naszą szkołę odwiedziła pani policjantka. Pretekstem do tej wizyty są zbliżające się ferie zimowe i troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Pani policjantka poruszała temat bezpieczeństwa podczas zabaw na lodzie i śniegu a także ogólne zasady kontaktów z nieznajomymi oraz korzystania z Internetu. Wielokrotnie odwoływała się do doświadczeń dzieci. Cieszy nas to, że uczniowie mają dużą wiedzę na te tematy. Ważne jest jeszcze to, aby właściwie tę wiedzę wykorzystywali. Informacja o bezpiecznych feriach pojawiła się także w szkole na gazetkach ściennych, lekcjach wychowawczych i przedmiotowych.

18 Stycznia 2019

Biesiada z Mickiewiczem

21 stycznia uczniowie naszej szkoły przedstawili szerszej publiczności efekty swoich działań związanych z twórczością Adama Mickiewicza. W ramach międzynarodowego projektu prowadzonego wspólnie z ukraińską szkołą w Wygodzie powstała inscenizacja "Biesiada z Mickiewiczem". Na scenie pojawiły się postacie z utworów wieszcza: Maryla Wereszczakówna, mistrz Twardowski, mroczne postacie z "Dziadów", Leszek i Mieszek z bajki "Przyjaciele" oraz pan Tadeusz, Telimena i Zosia z "Pana Tadeusza". 

Kontynuacją działań projektowych będzie teraz spotkanie z Tarasem Szewczenko- ukraińskim poetą ludowym. I choć odbędzie się  to w marcu- już dziś serdecznie zapraszamy. A do obejrzenia przedstawiamy krótki filmik z mickiewiczowskiej uczty.

12 Grudnia 2018

I ja tam byłem, miód i wino piłem...

I ja tam byłem, miód i wino piłem...

czyli

BIESIADA Z MICKIEWICZEM

"Zapraszamy na biesiadę". Tymi słowami Adam Mickiewicz 30 listopada 2018roku zaprosił uczniów i nauczycieli na wspólne spędzenie czasu. A goście znamienici. Wśród nich Maryla Wereszczakówna - muza natchnienie, miłość jego życia. Kochankowie znów, ale tym razem śpiewająco, wyrażali „Niepewność" czy to jest przyjaźń ,czy to jest kochanie. Wkrótce do biesiadników, w towarzystwie przyjaciół, dołączył Mistrz Twardowski, który dzięki żoneczce Pani Twardowskiej przechytrzył uroczego diabła i ocalił duszę. Wprost z Dziadów na nasze spotkanie przybyły mroczne postacie - kruki, sowy i puchacze. Przybyły tu, aby ukarać znienawidzonego i okrutnego Pana. Ich obecność wprowadziła nastrój niepokoju i nieco zakłóciła sielankową atmosferę. Na szczęście ci biesiadnicy zabawili niedługo i, w aurze tajemniczości oraz grozy ze słowami „ Ciemno wszędzie, głucho wszędzie", opuścili uroczystość. Biesiada trwa dalej... Podczas niej dwaj Przyjaciele Mieszek i Leszek przekonali się, że" prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, "a niedźwiedź Litwin miąs nieświeżych nie je". Ale czym byłaby Biesiada z Mickiewiczem, gdyby nie było na niej Tadeusza – Pana Tadeusz. Młody dziedzic Soplicowa zawitał do nas wprost ze szlacheckiego dworku na Litwie. Towarzyszyły mu kobiety jego życia – piękna i dojrzała Telimena oraz pełna uroku i wdzięku młoda Zosia. Telimena odrzucona przez młodzieńca wpada w złość i daje wyraz swoim emocjom. Nazwawszy naszego Tadeuszka kłamcą, człowiekiem podłym o języku smoczym i sercu jaszczurzym, wychodzi. Na szczęście to Zosia skradła serce Tadeusza i to jej młody Soplica wyznaje miłość.

10 Grudnia 2018

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE to podstawa

Dwie zupełnie różne aranżacje, ale jedno przesłanie : BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE to podstawa.

Wykonanie:

Tymoteusz Bartkowiak 
(tekst: Katarzyna Nocoń)

Kinga Kubiesa
(tekst: Alexander Czerny, Wiktoria Orlik) 

04 Grudnia 2018

Advent, Advent ein Lichtlein brennt…

Advent, Advent ein Lichtlein brennt…
Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniówdo udziału w konkursie na najpiękniejszy,,Adventskalender”. W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie naszej szkoły.
Adventskalender jest bardzo miłą i starą tradycją niemiecką obchodzoną w okresie adwentu. Pierwszego grudnia dzieci otrzymują od rodziców kalendarze adwentowe służące do odliczania dni do Wigilii Bożego Narodzenia. Zgodnie z niemiecką tradycją każdego dnia można otworzyć tylko jedno okienko z numerem, który jest kolejnym dniem grudnia. Za zgłoszone do konkursu prace uczniowie mogą zdobyć nagrodę i otrzymać ocenę z języka niemieckiego.

02 Grudnia 2018

Gry i zabawy "Mały Olimpijczyk"

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code