Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

18 Kwietnia 2018

Festiwal eksperymentów

17 kwietnia nasi uczniowie zostali zaproszeni na Festiwal Eksperymentów i  Doświadczeń, który odbywał się w ramach realizowanego w szkole projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki". Festiwal odbywał się w Opolu w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym. Po przyjeździe czekały na nas niesamowite atrakcje. Uczniowie uczestniczyli w czterech pokazach dydaktycznych: "ŚWIAT ROBOTÓW", "ŚWIAT KREATYWNY", "ŚWIAT ENERGII", "ŚWIAT WIRTUALNY (VR)". "ŚWIAT ROBOTÓW" to miejsce, w którym uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi robotami humanoidalnymi i poznać najbardziej rozwinięte osiągnięcia techniki w tej dziedzinie.

26 Marca 2018

Już wkrótce...

Otwarcie nowego kanału... Szczegóły już niebawem!

22 Marca 2018

21 marca

W tym roku dzień 21 marca został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Celem tego wydarzenia jest promocja edukacji cyfrowej. Przypomnijmy- w ramach tej edukacji obowiązkowa jest nauka programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, zwiększenie o 70 godzin liczby godzin informatyki, a także o wykorzystywanie technologii informatycznych na wszystkich zajęciach lekcyjnych. Uczestnictwo w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zadeklarowało 328 szkół- jedną z nich była nasza szkoła.

15 Lutego 2018

Oj działo się, działo...

Wtorek 13 lutego był dniem bardzo obfitym w szkolne wydarzenia. W tym dniu na długich przerwach odbył się Walentynkowy Koncert Życzeń, a po lekcjach bal karnawałowy mieli uczniowie klas młodszych (0d 13.30 do 15.30 w OKiSie). Późnym popołudniem w szkole odbywała się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-7. 
Podczas Walentynkowego Konceru Życzeń Kinga, Tomek, Szymon i Tymek zaprezentowali szkolnej społeczności utwory muzyczne związane z walentynkami.

07 Lutego 2018

Programujemy

Nauka programowania została zapisana w nowej podstawie programowej. Oswajanie dzieci z nowymi technologiami to nie tylko wymóg prawny, ale konieczność współczesnej szkoły. Świat wokół nas szybko się zmienia, aby za nim nadążyć nasza szkoła stawia na nowoczesność. Tablice multimedialne, interaktywny dywan i monitor, roboty i gry do nauki programowania to pomoce dydaktyczne z których korzystają dzieci w naszej placówce. Na jednej z lekcji uczniowie klasy 3b programowali ozoboty. Zobaczcie, ile radości daje taki rodzaj nauki:

05 Stycznia 2018

Jasełka w DPS

Wolontariusze naszej szkoły i wspomagający ich uczniowie klasy IVB gościli 20 grudnia w DPS w Prószkowie z świątecznym przedstawieniem- „Z kolędą witamy Pana Jezusa w Betlejem.” Uśmiech na twarzach występujących, ciepła atmosfera i spokój powodowały radość i wzruszenie oglądających jasełka. Dzieci podarowały podopiecznym choinkę przybraną własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W trakcie przedstawienia uczniowie rozdawali mieszkańcom DPS aniołki i choinki wykonane z papieru, dzielili się opłatkiem składali życzenia i wspólnie śpiewali kolędy. Seniorzy, którzy oglądali jasełka i ,czując już atmosferę Bożonarodzeniową byli pod wrażeniem tego co widzieli i słyszeli.

24 Grudnia 2017

Konkurs

Coraz częściej doświadczamy świąt bez śniegu, ale chyba nikt nie wyobraża sobie  Bożego Narodzenia bez choinki. W klasie 3b zorganizowaliśmy klasowy konkurs na świąteczną choinkę. Dzieci wykonały przepiękne prace, tak, że jury miało naprawdę trudne zadanie, aby wskazać tę najpiękniejszą. Po długich naradach i konsultacjach wygrała choinka Krzysia. Gratulujemy. Teraz choinki będą ozdobą domowych stołów. Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam do obejrzenia prac.

06 Grudnia 2017

A jednak istnieje...

Mimo pojawiających się plotek o tym, jakoby święty Mikołaj nie istniał, dziś przekonaliśmy się, że jednak... to tylko plotki. Mikołaj był, jest i mamy nadzieję, że będzie. Zjawił się w naszej szkole w asyście anielskiego Aniołka, diabelskiego Diabełka i wiernego reniferka Sebka. Rozdawał prezenty i wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Uczniowie nasłuchiwali dźwięku dzwonka, bo to nieodłączny atrybut świętego. Dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję na spotkanie za rok. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

02 Grudnia 2017

Konkurs religijny ŻAK

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej „ŻAK 2018”.
Temat: Słowo Boże i dziedzictwo Ojców – Katedra Opolska.
Do konkursu na etapie szkolnym który odbył się 17 października w naszej szkole przystąpili uczniowie klasy IVB: Ania Kowalczyk, Paweł Pietruszka oraz klasy V: Tymoteusz Bartkowiak, Maciej Dobranowski, Oliwia Dyduch, Karolina Kurpierz, Kacper Manikiewicz, Julia Rogoż, Łukasz Staniów, Szymon Tom, Tomasz Więcek, Kacper Wójcicki.
Do etapu rejonowego, który odbył się 21 listopada 2017r. w Opolu na wydziale teologicznym UO zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli wymaganą ilość punktów: Tymoteusz Bartkowiak, Julia Rogoż, Łukasz Staniów, Tomasz Więcek, Kacper Wójcicki, Maciej Dobranowski.
Podczas etapu finałowego naszą szkołę reprezentować będzie Tomasz Więcek, serdecznie gratulujemy!

Anna Lellek

26 Listopada 2017

Marzenia dzieci

Uczniowie klas I-III zainspirowani przedstawieniem "Karolcia" wykonali błekitne koraliki, które pomogą w realizacji ich marzeń. Jakich? Zobaczcie sami:

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code