Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

24 Grudnia 2019

Wspólne kolędowanie

W piątek 20 grudnia uczniowie naszej szkoły gościli w Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza na Pomologii. Głównym celem było wspólne kolędowanie oraz poznawanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Mogliśmy także poznać bliżej szkołę na Pomologii, porozmawiać o niej ze straszymi kolegami- licealistami. Przygotowaliśmy zdjęcia oraz film z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

02 Grudnia 2019

Advent, Advent ein Lichtlein brennt

Advent, Advent ein Lichtlein brennt…
Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniówdo udziału w konkursie na najpiękniejszy,,Adventskalender”. W tym roku zachęcam uczniów do przemyśleń na temat ochrony środowiska, proekologicznych działań i możliwych zmian w swoim otoczeniu, które pomogą zapobiegać skutkom globalnego ocieplenia. W konkursiemogą wziąć udział chętni uczniowie naszej szkoły.
„Adventskalender” - kalendarz adwentowy jest bardzo miłą i starą niemiecką tradycją obchodzoną w okresie adwentu. Pierwszego grudnia dzieci otrzymują od rodziców kalendarze adwentowe służące do odliczania dnido Wigilii Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją każdego dnia można otworzyć tylko jedno okienko z numerem, który jest kolejnym dniem grudnia.
Za zgłoszone prace do konkursu można zdobyć nagrodę i otrzymać ocenę z geografii.

28 Listopada 2019

Życzliwe słowa odkodowane!

        Na szkolnym słupie ogłoszeniowym zawisły zakodowane kodami QR życzliwe słowa. Odpowiednia aplikacja w telefonie pozwoliła uczniom wziąć udział w konkursie na odczytanie największej liczby słów. Przez kilka dni uczniowie mogli spisywać odkodowane hasła. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli trud rozszyfrowania kodów. Najwięcej słów, bo aż 55 odczytała Maria Szmak z klasy 6b. II miejsce zdobył Jędrzej Góźdź z klasy III, 45 słów. III miejsce przypadło Annie Pietruszce z klasy 5a za odczytanie 26 słów. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.                     

Gratulacje!

                                                                       

28 Listopada 2019

Plebiscyt Życzliwości rozstrzygnięty!

        Szkolny Plebiscyt na  "Najżyczliwszego Ucznia"

           To jest ktoś, kto żyje w zgodzie z innymi

           To jest ktoś, kto pomaga kolegom i koleżankom

           To jest ktoś, kto staje w obronie słabszych

           To jest ktoś, kto jest miły, kulturalny, na kim można polegać...

    Z ogromną przyjemnością ogłaszam, że Najżyczliwszymi uczniami zostali wybrani:

21 Listopada 2019

Tydzień Życzliwości

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótke i łatwe do wypowiedzenia,

ale ich działanie jest naprawdę wielkie”.

                                                                                                                                                                   Matka Teresa z Kalkuty   

            Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień, który przypada na 21 listopada. Dzień ten ogłoszony został jako dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji pod hasłem „Znajdź się wśród życzliwych”.

Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwienie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści i antypatii.

Z tej okazji realizowaliśmy szkolny projekt życzliwości. Przez cały tydzień uczniowie mogli wykazać się empatią wobec kolegów, koleżanek oraz wszystkich pracowników szkoły. 

19 Listopada 2019

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs, który został ogłoszony na apelu z okazji 11 listopada został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa składająca się z uczniów klasy 8 wylosowała trzech zwycięzców. Podajemy właściwe odpowiedzi na postawione pytania: 

1. Cytat, który znajduje się na naszym szkolnym sztandarze pochodzi z utworu Bronisława Koraszewskiego "Piosenka Ślązaków"

2. Cała zwrotka brzmi: "Ani wiary, ani mowy 
                                      Nigdy nie rzucimy.
                                      Taki śpiew nasz narodowy
                                      W śpiewie ślub czynimy."

Poniżej zdjęcia nagrodzonych oraz moment losowania.

18 Listopada 2019

Święta przyszły do Jasia szybciej

Czternastoletni Jaś, który od zawsze uwielbiał Święta Bożego Narodzenia, w tym roku niestety ich nie doczekał. 
Chory na góza mózgu mieszkaniec Zielonej Góry zmarł 17 litopada. Jednak dzieki zaangażowaniu wielu ludzi dobre woli, uczniów szkół z całej Polski - także uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Prószkowskie, w tym roku Święta - specjalnie dla Jasia - odbyły sie wcześniej. 
Akcja "Karteczka dla Jasia" miała na celu stworzenie niezwykłej atmosfery, szczególnej dla okresu Bożego Narodzenia, w ostatnich dniach życia chłopca. Dzięki zaangażowaniu rodziny, przyjacół, sąsiadów oraz wielu innych osób Gwiazdka, w jednym z zielonogórskich domów, odbyła się już w listopadzie. 
Rodzice Jasia, za pomocą mediów społecznościowych, zwrócili się do równieśników swojego syna o przygotowanie i wysłanie do niego kartek świątecznych, które chłopiec lubił otrzymywać i czytać. 

Chętni uczniowie klas IV-VII naszej szkoły przygotowali w domu oraz w trakcie lekcji religii kilkanaście pięknych i różnorodnych kartek, na których wypisali swoje bożonarodzeniowe życzenia dla Jasia. Kartki dotarły do chłopca z początkiem listopada.

Mamy nadzieję i wierzymy, że ten mały gest naszych uczniów był choćby promykiem nadziei i radości w tych trudnych ostatnich dniach życia dla ich rówieśnika. 

Poniżej zdjęcia niektórych kartek wykonanych przez naszych uczniów.

11 Listopada 2019

11 listopada

W piątek obejrzeliśmy widowisko słowno- muzyczne z okazji 101. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. To święto było również pretekstem, aby uczniowie klas 1-2 wyjaśnili kilka ważnych dla każdego Polaka kwestii. Zobaczcie, jak im poszło. W piątek obchodziliśmy również Dzień Patrona. Z tej okazji został ogłoszony konkurs. Na sztandarze naszej szkoły wyhaftowane są słowa "Ani wiary, ani mowy nigdy nie rzucimy". Zadaniem konkursowym jest napisanie tytułu utworu z którego pochodzi ten fragment oraz dopisanie dalszej części zwrotki. Na odpowiedzi czekamy tylko do wtorku 12 listopada do godziny 14.00.

25 Października 2019

Półfinał Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

Sukcesem zakończył się udział naszej szkolnej drużyny na Półfinale Powiatu w Halowej Piłce Noznej. Zajęliśmy pierwsze miejsce a przewaga naszych zawodników w każdym meczu była zdecydowana i jednoznaczna. Gratulujemy postawy na boisku i życzymy takiego sukcesu w finale, który odbędzie się 13 listopada w naszej szkole.

25 Października 2019

I Jesienny Rajd Rowerowy

W piątek 18 października, korzystając z pięknej polskiej jesieni wybraliśmy się z klasą piątą „b” na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Naszym celem był Rezerwat Przyrody- Staw Nowa Kuźnia oraz Pomologia ze swoimi atrakcjami. Zaplanowaliśmy trasę o długości  11 km i przeznaczyliśmy na jej pokonanie trzy godziny. Wyruszyliśmy około godziny 9.00 spod szkoły. Jechaliśmy ulicą Szkolną, następnie przeszliśmy po pasach i skierowaliśmy się w ulicę Szpitalną. Z ulicy Szpitalnej skręciliśmy w prawo, w ulicę Polną.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code