Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

13 Października 2017

Dzień Nauczyciela

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy uświadamiamy sobie, jak ważni w naszym życiu są nauczyciele. To oni mówią nam o filozofach, wynalazcach i marzycielach - o ludziach, którzy zmieniają oblicze świata i przypominają, że także oni kiedyś byli dziećmi i musieli się wszystkiego uczyć. To daje nam siłę do próbowania.

Pokazują nam, że bycie zwyczajnym człowiekiem jest wartościowe - bo zwyczajni ludzie tak naprawdę nie są zwyczajni. Każdy z nas potrafi robić coś wyjątkowego. Kto wie, czego moglibyśmy dokonać, gdybyśmy odważyli się podążać za głosem swoich  marzeń całym sercem, rozumem, i ze wszystkich sił...

Wkładają piękno w nasze dłonie. Napełniają serca dobrymi słowami, fascynującymi obrazami, ideami, na których budujemy swoje życie. Kimkolwiek będziemy w przyszłości, dzięki Wam mamy już gotowe fundamenty.

Dobry nauczyciel nie woła na nas, abyśmy za nim szli. Nie "popycha" nas do przodu. Dobry nauczyciel idze obok nas - pozwala badać, odkrywać, tworzyć, pytać i wyjaśniać. Jest zawsze gotowy pomóc nam w wędrówce przez kamienisty teren - ale dopiero wtedy gdy sami naprawdę nie dajemy sobie rady. Dobry nauczcyiel mówi: "spójrzcie", "pomyślcie" spróbujcie"...

Najważniejszą rzeczą, jakiej nas uczycie, jest to, że wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Pokazujecie, jak dużo każdy z nas potrafi zrobić sam - i ile więcej może zrobić, gdy pracuje z innymi. Dziękujemy Wam za to , że uczycie nas cenić ludzi, zamiast się ich obawiać.

Dzięki Wam wiemy, że najmniejszy brylant błyszczy mocniej, niż duże, ale zwykłe szkło, że lepiej jest robić małe rzeczy dobrze, niż wielkie - byle jak.

Dziękujemy, że pozwalacie odkrywać nasze talenty, że wspieracie w drodze ku nieznanej, ale naszej przyszłości. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

Uczniowie SP w Prószkowie

A oto życzenia od klas:

i Samorządu Uczniowskiego:

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli sie w projekt. Szczególne podziękowania kieruję do Kuby

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code