Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

22 Marca 2018

21 marca

W tym roku dzień 21 marca został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Celem tego wydarzenia jest promocja edukacji cyfrowej. Przypomnijmy- w ramach tej edukacji obowiązkowa jest nauka programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, zwiększenie o 70 godzin liczby godzin informatyki, a także o wykorzystywanie technologii informatycznych na wszystkich zajęciach lekcyjnych. Uczestnictwo w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zadeklarowało 328 szkół- jedną z nich była nasza szkoła.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów stworzyliśmy 13 stanowisk warsztatowych na których uczniowie mogli w swobodny sposób korzystać z nowych technologii. W użyciu były roboty, które zostały zakupione do naszej placówki (Photony, ozoboty, Dash i Dot), tablety, tablice interaktywne, komputery, klocki programowalne Lego WeDo, dywan interaktywny, gry wprowadzające w tajniki programowania "Scote Go!", a także "zwykła" mata na której można wprowadzać elementy programowania. Tomek skonstruował robota, który układał kostkę Rubika, Maks prezentował, jak zbudowany jest komputer, a jeden z rodziców wprowadzał uczniów w tajniki gry w szachy. Taki dzień z pewnością spodobał się uczniom. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i relacji, którą przygotowała TVP3 Opole.

Reportaż na TVP3 Opole:

http://opole.tvp.pl/36477125/wagary-czy-komputery-uczniowie-testuja-pomysl-ministerstwa-edukacji-narodowej

Zdjęcia na portalu proszkow.infoopole.pl:

http://www.proszkow.infoopole.pl/index.php/33-gminy/proszkow/668-dzien-nowych-technologii-w-edukacji

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code