Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

18 Kwietnia 2018

Festiwal eksperymentów

17 kwietnia nasi uczniowie zostali zaproszeni na Festiwal Eksperymentów i  Doświadczeń, który odbywał się w ramach realizowanego w szkole projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki". Festiwal odbywał się w Opolu w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym. Po przyjeździe czekały na nas niesamowite atrakcje. Uczniowie uczestniczyli w czterech pokazach dydaktycznych: "ŚWIAT ROBOTÓW", "ŚWIAT KREATYWNY", "ŚWIAT ENERGII", "ŚWIAT WIRTUALNY (VR)". "ŚWIAT ROBOTÓW" to miejsce, w którym uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi robotami humanoidalnymi i poznać najbardziej rozwinięte osiągnięcia techniki w tej dziedzinie.


"ŚWIAT KREATYWNY" - tutaj uczniowie zaminili sie w konstruktorów, którzy zbudowali swego pierwszego robota z wykorzystaniem rzeczy codziennego użytku (kubek, pisaki, taśma klejąca...). To tu uczyli się podstawowych zasad modelowania i strategii działania. Tutaj także mogli zaprojektować swoją koszulkę z użyciem pisaków fluoroscencyjnych.
"ŚWIECIE ENERGII" przeprowadzone zostały efektowne doświadczenia dotyczące produkcji "czystej" energii (z wody, wiatru, słońca). Ucznowie poznali różne materiały, z których można wytworzyć biomasę.
"WIRTUALNY ŚWIAT (VR)" przeniósł nas w niedaleką przyszłość (bo chyba tak będzie wyglądał świat przyszłości). Mieliśmy okazję przetestować najnowszy sprzęt generujący trójwymiarowe obrazy tuż przed naszymi oczami. Urządzenia reagują na ruchy głowy, więc mieliśmy wrażenie, że rzeczywiście znajdujemy się w miejscu, które oglądamy (np. w Kosmosie).
Moglismy także doświadczyć jednej strefy- STREFY AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ- bo przecież zmieniająca się rzeczywistość nie zastąpi nam ruchu na świeżym powietrzu i zabawy w gronie rówiesników!
Na koniec uczestniczyliśmy we wspaniałym widowisku multimedialno- laserowym. Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, które na długo (jesli nie na zawsze) pozostaną w naszej pamięci.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code