Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

10 Listopada 2018

11 listopada

Jak wszyscy doskonale wiemy, rok 2018 to setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszej szkole podejmowaliśmy różne działania związane z tym wydarzeniem. Braliśmy udział w wielu imprezach organizowanych przez różne instytucje. Można tu wymienić choćby V Gminny Konkurs Recytatorski, który odbywał się pod hasłem "Wiersze na Dzień Niepodległości", czy w uroczystości nadania imienia parkowi przy siedzibie Nadleśnictwa Prószków "Park 100-lecia Odzyskania Niepodległości".

Organizowane były różne konkursy: "100 pytań na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości", konkurs wiedzy dla uczniów klas I-III "A to Polska właśnie", projekty. np. projekt eTwinning "100 pięknych zakątków na 100 lat Niepodległości. Dzieci pisały "Listy do przyszłości" w ramach konkursu organizowanego przez firmę TAURON i Zamek Królewski na Wawelu- Państwowe Zbiory Sztuki. Uczniowie naszej szkoły stworzyli "żywy" obraz Polski, zorganizowali wystawę "100 lat Niepodległej". Na gazetkach ściennych pojawiały się wytwory prac uczniowskich związanych z tym wydarzeniem. Pojawiały się także inicjatywy uczniowskie- jak choćby ta, w klasie II, gdzie jeden z uczniów przyniósł przygotowane w domu smakołyki w barwach biało-czerwonych i dzielił się nimi z innymi. Kulminacyjnym momentem był apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu mieliśmy okazję wysłuchać wierszy o tematyce patriotycznej, obejrzeliśmy widowisko o burzliwych dziejach Polski, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Po zakończonym apelu na boisku szkolnym o 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski.

Taniec z flagą:

Widowisko słowno- muzyczne:

Układ taneczny i piosenka w wykoaniu klasy 1a:

Śpiewanie pieśni patriotycznych:

Wkrótce kolejny film...

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code