Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

24 Stycznia 2019

Bezpieczne ferie

W czwartek 24 stycznia naszą szkołę odwiedziła pani policjantka. Pretekstem do tej wizyty są zbliżające się ferie zimowe i troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Pani policjantka poruszała temat bezpieczeństwa podczas zabaw na lodzie i śniegu a także ogólne zasady kontaktów z nieznajomymi oraz korzystania z Internetu. Wielokrotnie odwoływała się do doświadczeń dzieci. Cieszy nas to, że uczniowie mają dużą wiedzę na te tematy. Ważne jest jeszcze to, aby właściwie tę wiedzę wykorzystywali. Informacja o bezpiecznych feriach pojawiła się także w szkole na gazetkach ściennych, lekcjach wychowawczych i przedmiotowych.

Wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na ten temat polecamy "PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU" dostępny na stronach MEN. Odsyłamy również do listu Pani Minister, a także na strony opolskiego Kuratora Oświaty.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code