Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

20 Maja 2019

Wycieczka do Berlina

Dnia 10.05.2019 r. uczniowie klasy VII, VIIIa i VIIIb wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Berlina. Wycieczka została zorganizowana dla uczniów biorących udział w zajęciach języka mniejszości niemieckiej. Podczas wycieczki realizowane były zagadnienia z podstawy programowej nauczania języka oraz historii i kultury mniejszości niemieckiej. W Berlinie uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili East Side Gallery - Mur Berliński, Bramę Brandenburską, Deutsches Historisches Museum, Reichstag - gmach parlamentu, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Simens Center - centrum wystawienniczo- handlowe. Zwiedziliśmy również Niemieckie Muzeum Techniki zawierające eksponaty dotyczące historii techniki. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prezentująca motocykle i samochody z różnych epok. Skarbnicą wiedzy dla uczniów była wystawa Science Center Spectrum, gdzie na historycznych maszynach i modelach uczniowie mogli doświadczać praw fizyki.

W trakcie zwiedzania miasta wszyscy uczniowie posilili się najpopularniejszą potrawą zaliczaną do potraw fast food w Berlinie - Curry Wurst, a na zakończenie dnia w Berlinie zrobiliśmy małe zakupy w centrum handlowym - Mall of Berlin. W drodze powrotnej uczniowie rozwiązywali quiz o Berlinie, zwycięzcami zostali: I miejsce Patrycja Zaja z Pawłem Krajczykiem, II miejsce ex aequo Joasia Tomechna z Martą Galus i Paweł Wójcik z Markiem Krautwurstem. Zwycięskie pary otrzymały pamiątki z Berlina.
Pogoda nam dopisała i w ciągu kilku godzin zwiedziliśmy najpopularniejsze zabytki Berlina. Zmęczeni i pełni wrażeń dopiero po północy wróciliśmy do Prószkowa.

Ewelina Szczurek

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code