Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

13 Września 2019

Opolskie na rowery!

Nasza szkoła bierze udział w kampanii "Dwa zamiast cztery- opolskie na rowery". Program ten zainicjowany został przez Samorząd Województwa Opolskiego we współpracy Z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu i ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także promuje aktywny wypoczynek i ekologiczne środki transportu. Skierowany jest do uczniów klas IV-VIII oraz do ich rodziców. Szczegółowe cele projektu to:

- Propagowanie bezpiecznej jazdy na rowerze jako ekologicznego i zdrowego środka transportu wśród dzieci i młodzieży z województwa opolskiego,

- Wsparcie w nawiązaniu trwałej współpracy pomiędzy lokalnymi stowarzyszeniami rowerowymi a szkołami w celu popularyzacji jazdy na rowerze,
- Wsparcie szkół w zakresie rozbudowy „zaplecza rowerowego”.
Do programu zostało zakwalifikowanych 20 szkół  z terenu całego województwa. W ramach kampanii przeprowadzane będą:
- konkursy skierowane do uczniów,
- spotkania z znanymi rowerzystami,
- wycieczki rowerowe,
- warsztaty doskonalące technikę jazdy na rowerze.
Inauguracja projektu w naszej szkole odbędzie się w poniedziałek 16 września. Spotkamy się wtedy z przedstawiocielami Urzędu Marszałkowskiego, policji i lokalnych stowarzyszeń. Przekażemy relację z tego wydarzenia.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code