Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

24 Października 2019

Tydzień Dysleksji

W dniach 7-11 października 2019r. po raz siódmy w naszej szkole odbył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku przewodnim hasłem było "Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją". Tydzień rozpoczęliśmy grą terenową "Ortograficzny Szlak", która odbyła się na ulicach Prószkowa (opiekunowie: A. Nocoń, A. Drąg, E. Szczurek, M. Kowalczyk, D. Juszczyńska, K. Kownacka). W grze brali udział uczniowie klas IV-VI, na których czekały liczne zadania do rozwiązania. Dzieci rozwijały swoją wiedzę ortograficzną, kreatywność oraz umiejętność współpracy w grupie (...)

Natomiast uczniowie klas VII i VIII pracując w parach pod okiem pani Kornelii Kownackiej wykonali na lekcji plastyki i informatyki rebusy ortograficzne. Najlepsze rebusy zostały nagrodzone jokerami. Również zwycięska drużyna z podchodów otrzymała jokery.

Najmłodsi uczniowie podejmowali wyzwania językowe, które ukryła dla nich pani Anna Dawidowicz-Wlosz w niezwykłej sali relaksu i stymulacji sensorycznej, nowej sali w naszej szkole. Przez cały tydzień uczniowie mieli możliwość uzupełniania brakujących liter w wyrazach rozmieszczonych na korytarzach szkolnych. Na zakończenie tygodnia każda klasa przygotowała ,,Lapbooki’’ prezentujące zasady poprawnej pisowni. Nad procesem ich tworzenia czuwały pani Elżbieta Tokarska-Wydrych oraz pani Dorota Juszczyńska.

W Tygodniu Dysleksji uczniowie przypominali sobie i utrwalali zasady ortograficzne, doświadczali stymulacji sensorycznej oraz wykazywali się swoimi zdolnościami plastycznymi i informatycznymi oraz logicznym myśleniem i kreatywnością.

Anna Dawidowicz-Wlosz

Aneta Nocoń

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code