Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

18 Listopada 2019

Święta przyszły do Jasia szybciej

Czternastoletni Jaś, który od zawsze uwielbiał Święta Bożego Narodzenia, w tym roku niestety ich nie doczekał. 
Chory na góza mózgu mieszkaniec Zielonej Góry zmarł 17 litopada. Jednak dzieki zaangażowaniu wielu ludzi dobre woli, uczniów szkół z całej Polski - także uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Prószkowskie, w tym roku Święta - specjalnie dla Jasia - odbyły sie wcześniej. 
Akcja "Karteczka dla Jasia" miała na celu stworzenie niezwykłej atmosfery, szczególnej dla okresu Bożego Narodzenia, w ostatnich dniach życia chłopca. Dzięki zaangażowaniu rodziny, przyjacół, sąsiadów oraz wielu innych osób Gwiazdka, w jednym z zielonogórskich domów, odbyła się już w listopadzie. 
Rodzice Jasia, za pomocą mediów społecznościowych, zwrócili się do równieśników swojego syna o przygotowanie i wysłanie do niego kartek świątecznych, które chłopiec lubił otrzymywać i czytać. 

Chętni uczniowie klas IV-VII naszej szkoły przygotowali w domu oraz w trakcie lekcji religii kilkanaście pięknych i różnorodnych kartek, na których wypisali swoje bożonarodzeniowe życzenia dla Jasia. Kartki dotarły do chłopca z początkiem listopada.

Mamy nadzieję i wierzymy, że ten mały gest naszych uczniów był choćby promykiem nadziei i radości w tych trudnych ostatnich dniach życia dla ich rówieśnika. 

Poniżej zdjęcia niektórych kartek wykonanych przez naszych uczniów.

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code