Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

02 Grudnia 2019

Advent, Advent ein Lichtlein brennt

Advent, Advent ein Lichtlein brennt…
Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniówdo udziału w konkursie na najpiękniejszy,,Adventskalender”. W tym roku zachęcam uczniów do przemyśleń na temat ochrony środowiska, proekologicznych działań i możliwych zmian w swoim otoczeniu, które pomogą zapobiegać skutkom globalnego ocieplenia. W konkursiemogą wziąć udział chętni uczniowie naszej szkoły.
„Adventskalender” - kalendarz adwentowy jest bardzo miłą i starą niemiecką tradycją obchodzoną w okresie adwentu. Pierwszego grudnia dzieci otrzymują od rodziców kalendarze adwentowe służące do odliczania dnido Wigilii Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją każdego dnia można otworzyć tylko jedno okienko z numerem, który jest kolejnym dniem grudnia.
Za zgłoszone prace do konkursu można zdobyć nagrodę i otrzymać ocenę z geografii.

REGULAMIN KONKURSU
1. Uczestnicy konkursu wykonują indywidualnie kalendarze adwentowe w dowolnej formie plastycznej lub technicznej.
2. Poszczególne 24 „okienka” lub „drzwiczki” kalendarza muszą zawierać:hasła lub krótkie opisy działań lub pomysłów na rzecz ochrony klimatu i środowiska przyrodniczego możliwych do zastosowania w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.
3. Napisy znajdujące się w poszczególnych „okienkach” mogą być wykonane w języku polskim.
4. Prace uczniów będą oceniane pod kątem pomysłowości, poprawności oraz zgodności kalendarza adwentowego z tradycją niemiecką. Proszę pamiętać o odpowiedniej ilości „okienek”.
5. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
6. Uczestnicy konkursu składają prace u pani Eweliny Szczurekdo 10 grudnia 2019 r.
7. Każda praca powinna być podpisana.
8. Prace zostaną ocenione przez kilkuosobowe jury, w skład którego zostaną powołani nauczyciele naszej szkoły.
9. Dla wykonawców najciekawszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe i ocena z geografii.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code