Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

03 Maja 2017

Dzień Czekolady

Piątek- 28 kwietnia- miał w naszej szkole "słodki" charakter. W tym bowiem dniu rodzice uczniów z klasy II b zorganizowali "Dzień Czekolady". Jeszcze przed lekcjami drugoklasiści witali przychodzących do szkoły i rozdawali ulotki, na których rozpisane były poszczególne atrakcje. Potem na pierwszej lekcji odbyło się czytanie przygotowanych przez panią bibliotekarkę książek- oczywiście z czekoladą w roli głównej. Były to m. in. "Słodki rok Kuby i Buby" Grzegorza Kasdepke , "Dzień czekolady" Anny Onichimowskiej, "Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci" Joanny Krzyżanek, "Historia ukryta w czekoladzie" Beaty Andrzejczuk, "Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahla.

Na kolejnych przerwach rozpoczęło się prawdziwe czekoladowe szaleństwo. Uczniowie mogli samakować czekalady wprost z czekoladowej fontanny a także spróbować swoich sił w ropoznawaniu smaków czekolady. 

Na kolejnej przerwie odbył się konkurs "Czekoladowi artyści" czyli rysowanie czekoladą na wafelkach. Oczywiście nagrodą za włożony trud była możliwość zjedzenia swojego arcydzieła. Myślę, że taki rodzaj sztuki każdemu może przypaść do... smaku :)

Po takiej dawce czekoladowych szaleństw przyszedł czas na czekoladową dyskotekę. Odbyła się ona na pierwszej długiej przerwie. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a niektórzy mogli także spróbować swoich sił w czekoladowym karaoke

Druga długa przerwa to zabawa w tropienie pytań. Na uczestników zabawy czekało 20 ukrytych pytań- związanych oczywiście z czekoladą. Uczniowie zmierzyli się m. in. z takimi pytaniami: "Ile migdałów i orzeszków ziemnych produkowanych na świecie, wykorzystywanych jest do produkcji czekolady?", "Kto je najwięcej czekolady na świecie?", czy "Dlaczego czekolada poprawia nam humor?". Z pytaniami najlepiej poradzili sobie Laura i Maks i to oni zostali zwycięzcami konkursu.

Myślę, że ten dzień był dla wszystkich atrakcyjny. A ja dziękuję rodzicom za zaangażowanie i przeprowadzenie tego dnia.

Kazimierz Janczak

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code