Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

30 Maja 2019

Konkurs plastyczny KRUS

Konkurs plastyczny KRUS

Minęło już trochę czasu, odkąd uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi: Maszyna pracuje, dziecko obserwuje" organizowanym przez KRUS. Dziś (30.05.2019) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom dziewiątej już edycji tegoż konkursu. Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła, jedna z najmłodszych uczennic naszej szkoły - Emilia Bartkowiak z klasy Ia. Nasza pierwszoklasistka otrzymała atrakcyjne nagrody i udzieliła swojego pierwszego (chyba) wywiadu dla radia. Serdecznie gratulujemy!

Iwona Chudala


 

 

 

26 Kwietnia 2019

Dźwięki 1B

20190460
            Dzisiejsze zajęcia spędziliśmy na łonie natury tworząc instrumenty muzyczne według własnej koncepcji. Ciekawych pomysłów nie brakowało:    
26 Kwietnia 2019

Bioróżnorodność Opolszczyzny

Klasy Ia, II i III udały się w miniony czwartek (25.04.2019) na zajęcia do Opola w ramach programu "Bioróżnorodność Opolszczyzny". Uczniowie poznali gatunki sów, które możemy spotkać w Polsce, posłuchali ich odgłosów, oglądali owady przez lupy i poznali ich budowę oraz podziwiali różne rodzaje motyli. Oprócz tego wyprodukowali papier czerpany i pogłębili wiedzę na temat recyclingu. Na dodatek dowiedzieli się jak powstaje i czym jest próżnia oraz wytestowali właściwości magnesów. Zobaczcie radzili sobie w krainie wiedzy i nauki....

 

24 Kwietnia 2019

Ależ piękny był ten czas...

Edukacyjny spacer, spotkanie z leśnikiem, eksperymenty na poletkach doświadczalnych, poznanie różnych gatunków nietoperzy , sam na sam z nietoperzem wampirem, gotowanie z szefami kuchni, gry i zabawy na świeżym powietrzu, ognisko i pieczenie kiełbasek- te i wiele innych atrakcji były udziałem uczniów z klasy drugiej, trzeciej i czwartej „c”.
09 Kwietnia 2019

Wielkanoc tuż, tuż...

Ostatni dzień zajęć dydaktycznych przed świętami klasa 1b spędziła w wielkanocnym nastroju. Do szkoły zaproszeni zostali rodzice i dziadkowie, którzy chętnie pomagali swoim pociechom w wykonaniu zadań.

W radosnej atmosferze rozwiązywaliśmy zagadki, rozmawialiśmy o zwyczajach wielkanocnych, szukaliśmy różnic, wykonywaliśmy zajączki i dekorowaliśmy styropianowe jajka.

 

 Oto krótka fotorelacja:

09 Kwietnia 2019

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie "Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci". W piątek (5.04.2019) na szkolnym korytarzu pojawili się lekarze, informatycy, aktorzy i kucharze w swoich strojach, po to aby wcielić się w postać pochodzącą z książki "Zawodowcy" Pawła Beręsewicza. Było głośne czytanie fragmentów książki, trening Taekwondo, układ muzyczno - rytmiczny i zadania do wykonania. Każda z klas zaprezentowała się wspaniale!

                 Iwona Chudala

 

04 Kwietnia 2019

Życie pszczół

Dzisiejszy dzień w klasie 1b poświęcony był tematyce życia pszczół. Obejrzeliśmy film edukacyjny o budowie ula od środka. Wybraliśmy się do bibliteki szkolnej, gdzie pogłębiśmy wiedzę na temat ciekawostek dotyczących miodu i jego wykorzystania oraz budowy pszczół. Układaliśmy zdania tekstowe i wykonywaliśmy obliczenia do tematu zajęć, tworzyliśmy także ilustracje pasieki, wykorzystując zdobytą wiedzę. 


Ten dzień pozostanie długo w naszej pamięci :-)

03 Kwietnia 2019

Z wizytą w Tułowicach

Klasy Ia i III udały się w miniony piątek (29.03.2019) na zajęcia do Technikum Leśnego w Tułowicach i tamtejszego Domu Kultury. Uczniowie III klas technikum przeprowadzili dla nas zajęcia w przepięknej Izbie Leśnej, zaprowadzili nas do chatki leśniczego, zaprezentowali grę na rogu (wszyscy mogliśmy spróbować!). Poznaliśmy nowe nazwy zwierząt, warstwy lasu i dowiedzieliśmy się czym zajmuje się leśniczy, a czym myśliwy. Następnie udaliśmy się do Tułowickiego Domu Kultury, aby tam uczestniczyć w warsztatach pisania jajek. Panie prowadzące opowiedziały nam o swoich strojach regionalnych, tradycjach i obrzędach wielkanocnych i symbolach z nimi związanych. Na koniec każdy wykonał swoją pisankę tradycyjną techniką.

Iwona Chudala

Monika Kotula

29 Marca 2019

BEZPIECZNY PRĄD

                           29 marca klasy 1b i 2 wzięły udział w zajęciach na temat bezpiecznego korzystania z prądu. 

Lekcje rozpoczęliśmy od zagadek słuchowych, następnie obejrzeliśmy film o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego eksploatowania urządzeń elektrycznych. Dowiedzieliśmy się także jak zachować się w momencie, kiedy widzimy zerwane linie enegetyczne, rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie można bawić się w pobliżu stacji transformatorowej. Odegraliśmy scenkę, w której osoba zostaje porażona prądem, przeanalizowaliśmy krok po kroku sposób, w jaki należy się zachować w takiej sytuacji. Na koniec wspólnie wykonaliśmy plakat przypominający zasady bezpiecznego korzystania z prądu i indywidualnie rysunki z wybranym zagrożeniem.

 

Katarzyna Nocoń

Klasa 1b

Klasa 2

21 Marca 2019

Zawitała wiosna

Dzisiejszy dzień w szkole minął nam niezwykle przyjemnie i ciekawie. Śpiewająco pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których pracowali metodą stacji dydaktycznych wykonując przeróżne zadania takie jak: kodowanie za pomocą kolorowych kubeczków, programowanie Photonów, rozpoznawanie wiosennych kwiatów i ptaków, rozwiązywanie rebusów i wiele innych. Na zakończenie dnia stworzyliśmy ogromny wiosenny mural. Zobaczcie jak witaliśmy wiosnę w Prószkowie.

Iwona Chudala

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code