Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

26 Kwietnia 2019

Dźwięki 1B

20190460
            Dzisiejsze zajęcia spędziliśmy na łonie natury tworząc instrumenty muzyczne według własnej koncepcji. Ciekawych pomysłów nie brakowało:    
26 Kwietnia 2019

Bioróżnorodność Opolszczyzny

Klasy Ia, II i III udały się w miniony czwartek (25.04.2019) na zajęcia do Opola w ramach programu "Bioróżnorodność Opolszczyzny". Uczniowie poznali gatunki sów, które możemy spotkać w Polsce, posłuchali ich odgłosów, oglądali owady przez lupy i poznali ich budowę oraz podziwiali różne rodzaje motyli. Oprócz tego wyprodukowali papier czerpany i pogłębili wiedzę na temat recyclingu. Na dodatek dowiedzieli się jak powstaje i czym jest próżnia oraz wytestowali właściwości magnesów. Zobaczcie radzili sobie w krainie wiedzy i nauki....

 

24 Kwietnia 2019

Ależ piękny był ten czas...

Edukacyjny spacer, spotkanie z leśnikiem, eksperymenty na poletkach doświadczalnych, poznanie różnych gatunków nietoperzy , sam na sam z nietoperzem wampirem, gotowanie z szefami kuchni, gry i zabawy na świeżym powietrzu, ognisko i pieczenie kiełbasek- te i wiele innych atrakcji były udziałem uczniów z klasy drugiej, trzeciej i czwartej „c”.
09 Kwietnia 2019

Wielkanoc tuż, tuż...

Ostatni dzień zajęć dydaktycznych przed świętami klasa 1b spędziła w wielkanocnym nastroju. Do szkoły zaproszeni zostali rodzice i dziadkowie, którzy chętnie pomagali swoim pociechom w wykonaniu zadań.

W radosnej atmosferze rozwiązywaliśmy zagadki, rozmawialiśmy o zwyczajach wielkanocnych, szukaliśmy różnic, wykonywaliśmy zajączki i dekorowaliśmy styropianowe jajka.

 

 Oto krótka fotorelacja:

09 Kwietnia 2019

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie "Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci". W piątek (5.04.2019) na szkolnym korytarzu pojawili się lekarze, informatycy, aktorzy i kucharze w swoich strojach, po to aby wcielić się w postać pochodzącą z książki "Zawodowcy" Pawła Beręsewicza. Było głośne czytanie fragmentów książki, trening Taekwondo, układ muzyczno - rytmiczny i zadania do wykonania. Każda z klas zaprezentowała się wspaniale!

                 Iwona Chudala

 

04 Kwietnia 2019

Życie pszczół

Dzisiejszy dzień w klasie 1b poświęcony był tematyce życia pszczół. Obejrzeliśmy film edukacyjny o budowie ula od środka. Wybraliśmy się do bibliteki szkolnej, gdzie pogłębiśmy wiedzę na temat ciekawostek dotyczących miodu i jego wykorzystania oraz budowy pszczół. Układaliśmy zdania tekstowe i wykonywaliśmy obliczenia do tematu zajęć, tworzyliśmy także ilustracje pasieki, wykorzystując zdobytą wiedzę. 


Ten dzień pozostanie długo w naszej pamięci :-)

03 Kwietnia 2019

Z wizytą w Tułowicach

Klasy Ia i III udały się w miniony piątek (29.03.2019) na zajęcia do Technikum Leśnego w Tułowicach i tamtejszego Domu Kultury. Uczniowie III klas technikum przeprowadzili dla nas zajęcia w przepięknej Izbie Leśnej, zaprowadzili nas do chatki leśniczego, zaprezentowali grę na rogu (wszyscy mogliśmy spróbować!). Poznaliśmy nowe nazwy zwierząt, warstwy lasu i dowiedzieliśmy się czym zajmuje się leśniczy, a czym myśliwy. Następnie udaliśmy się do Tułowickiego Domu Kultury, aby tam uczestniczyć w warsztatach pisania jajek. Panie prowadzące opowiedziały nam o swoich strojach regionalnych, tradycjach i obrzędach wielkanocnych i symbolach z nimi związanych. Na koniec każdy wykonał swoją pisankę tradycyjną techniką.

Iwona Chudala

Monika Kotula

29 Marca 2019

BEZPIECZNY PRĄD

                           29 marca klasy 1b i 2 wzięły udział w zajęciach na temat bezpiecznego korzystania z prądu. 

Lekcje rozpoczęliśmy od zagadek słuchowych, następnie obejrzeliśmy film o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego eksploatowania urządzeń elektrycznych. Dowiedzieliśmy się także jak zachować się w momencie, kiedy widzimy zerwane linie enegetyczne, rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie można bawić się w pobliżu stacji transformatorowej. Odegraliśmy scenkę, w której osoba zostaje porażona prądem, przeanalizowaliśmy krok po kroku sposób, w jaki należy się zachować w takiej sytuacji. Na koniec wspólnie wykonaliśmy plakat przypominający zasady bezpiecznego korzystania z prądu i indywidualnie rysunki z wybranym zagrożeniem.

 

Katarzyna Nocoń

Klasa 1b

Klasa 2

21 Marca 2019

Zawitała wiosna

Dzisiejszy dzień w szkole minął nam niezwykle przyjemnie i ciekawie. Śpiewająco pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których pracowali metodą stacji dydaktycznych wykonując przeróżne zadania takie jak: kodowanie za pomocą kolorowych kubeczków, programowanie Photonów, rozpoznawanie wiosennych kwiatów i ptaków, rozwiązywanie rebusów i wiele innych. Na zakończenie dnia stworzyliśmy ogromny wiosenny mural. Zobaczcie jak witaliśmy wiosnę w Prószkowie.

Iwona Chudala

10 Marca 2019

Marzenie każdego chłopca!

4 marca klasa III odwiedziła Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Uczestniczyliśmy w warsztatach w Centrum Edukacyjnym. Poznaliśmy ubrania strażąków oraz ich obowiązki. Ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy, tworzenie tunelu życia na autostradach. Mieliśmy możliwość przebrania sie w strój strażacki. Zobaczyliśmy jak wygląda mieszkanie po pożarze. Na końcu uczestniczyliśmy w prawdziwej akcji strażackiej - widzieliśmy jak wyglada wyjazd strażaków do wezwania. Monika Kotula
©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code