Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

18 Listopada 2018

ŚNIADANIE DAJE MOC !!!


Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Przygotowanie zdrowych kanapek i świeżych soków znajdowało się w tym roku w centrum naszych działań. Uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę pełni pierwszy posiłek . W jego przygotowaniu pomogli nam rodzice. Do degustacji zaprosiliśmy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Prószkowie. Zobaczcie jakie piękne i zachęcające mogą być zdrowe kanapki.

                                          Monika Kotula, Iwona Chudala, Irena Janicka, Klaudia Lakwa, Katarzyna Nocoń, Aurelia Sośnik

 

 

 

 

30 Października 2018

Dzień Głośnego Czytania

16 października 2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Zaproszeni na ten dzień goście pani Burmistrz Róża Malik oraz Starosta opolski Henryk Lakwa przeczytali 3 rozdziały książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas młodszych. W trakcie czytania odbyły się zabawy ruchowe związane z tematyką. Po wysłuchaniu tekstu uczniowie zostali podzieleni na 6 zespołów i otrzymali „paszporciaki”, które były im potrzebne w celu odnotowywania zdobytych punktów. Przygotowałyśmy 6 sal oznaczonych nazwami słodziaków. W każdej z nich było do wykonania inne zadanie.

20 Października 2018

Kodowanie

 

Code Week EU 2018

W tym roku szkolnym kolejny już raz wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.  Nasz projekt  nosił tytuł : "Zakoduj język niemiecki " i zostal zarejestrowany - link do strony.
Na lekcjach jezyka niemieckiego od 15 do 19 pażdziernika kodowaliśmy zagadki, dialogi, tworzyli  i odczytywali kody QR. 
Najwięcej trudności sprawiał uczniom klasyczny  "Szyfr Cezara" - przesunięcie alfabetyczne. 
Ile czasu zajmie złamanie tego szyfru i odczytanie 4-literowego polskiego wyrazu?     "CZYR" to ........?
Uczniowie klasy Va poznali narzędzia do tworzenia i czytania kodów QR, wykorzystywali do tego własne urzadzenia mobilne a najaktywniejsi również domowe komputery stacjonarne. 
Projekt ten był urozmaiceniem lekcji języka niemieckiego i inną formą ćwiczenia sprawności pisania. 

Bernadeta Sonsała

 

 

 

 

Rok szkolny 2018/19Pierwszy Dzień Wiosny  23.03.2015

 

W piątek 20 marca pożegnaliśmy zimę. Na pierwszych godzinach klasy I-III wykonywały kolorowe kwiaty, a klasy IV-VI- ekologiczne Marzanny. Na trzeciej lekcji odbyło się wiosenne przedstawianie przygotowane przez dzieci z biblioteki. Potem ulicami Prószkowa przemaszerowaliśmy na miejski stadion, gdzie odbyły się wiosenne zawody sportowe. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:

24 Września 2018

„OD ZIARENKA DO BOCHENKA”

„OD ZIARENKA DO BOCHENKA”

20 września 2018 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach..

Przywitała nas gawędziarka w starej chacie , potem kowal opowiedział o swej pracy.

Odwiedziliśmy też szkołę- Oj!! Bardzo różni się od naszej!

A na końcu uczta….degustacja własnoręcznie wyrobionego z ciasta chlebowego pieczywa…mniam, mniam…

Dopisała pogoda i humory. Spacer po skansenie, poznawanie jak żyli nasi przodkowie, zabawy na świeżym powietrzu – to wszystko sprawiło, ze wróciliśmy zmęczeni ale mądrzejsi radośni i szczęśliwi..

A o to kilka zdjęć:

12 Kwietnia 2018

Haft „podwórkowy” czy „krzyżykowy”?


Od niedawna uczniowie naszej szkoły mają na swoim szkolnym podwórko nietypową atrakcję: panele do haftu. Podczas zajęć wprowadzających, w których uczestniczyli uczniowie klas II i IIIc uczyli się jak korzystać z tej niecodziennej zabawki. Szybko jednak opanowali sztukę „wielkiego haftu” , czego efektem były piękne prace. Zabawa w haftowanie, z pewnością przyniesie wiele radości.

09 Marca 2018

Potrafią:)

 

We wtorek 6 marca 2018r.uczniowie klas I-III wyłonieni w Szkolnym Konkursie Recytatorskim uczestniczyli w IV Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zimnicach Wielkich.

Jesteśmy dumni, że godnie reprezentowali naszą szkołę. Z klasy pierwszej wiersz o Jerzym recytował Oktawian Tyrała- zajął drugie miejsce wśród klas I.

Również drugie miejsce ale z klas trzecich zajęła Ela Tenus recytując wiersz „Natka Szczerbatka” i trzecie miejsce też z klas trzecich w tym Gminnym Konkursie zajął uczeń naszej szkoły Kamil Świerc z wierszem „Żołądek”.

Dyplomy uczestnictwa w recytacji wierszy o tematyce zdrowia otrzymali również tego dnia:
Hania Brzeska z klasy drugiej i Franciszek Wiciński z klasy IIIc. Gratulujemy Im.

                                                                                                                                   Irena Janicka

23 Lutego 2018

Bal 2018:)

 

Ten czas karnawału zakończyliśmy udaną dla dzieci zabawą w sali OKIS-u. Tańce, śpiewy i zabawy z chustą animacyjną wprawiły wszystkich w wyśmienity nastrój. Muzyka łagodzi obyczaje i powoduje, że czas mija szybko… Następny karnawał za rok.

04 Stycznia 2018

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA:)

 

 

KLASA 1

„ Pachnący gościu, prosimy, wejdź!”

 15 grudnia 2017 roku w klasie I zapachniało lasem. Oto stanęła zielona, pachnąca, trochę smutna choinka. Pierwszaki postanowiły wspólnie z rodzicami ją rozweselić i  ciekawie ubrać, przyozdobić.

Najpierw były dyskusje a potem praca i tak powstały piękne ozdoby zrobione z….
a to już sami odgadnijcie.

Potem było wspólne śpiewanie pastorałek i kolęd przy choince, ( po polsku i po niemiecku) 

no i oczywiście  poczęstunek.

   

 

 

KLASA 3A

Poznajemy nowa technikę malowania- 
MALOWANIE NA SZKLE :)

 

 

KLASA 3C
Tradycją klasy „C” stały się coroczne zajęcia otwarte z udziałem rodziców w czasie przedświątecznym.
W tym roku spotkaliśmy się 12 grudnia i zajęliśmy się przygotowaniem ozdób z masy porcelanowej.
Było miło, kreatywnie i artystycznie.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, babci i cioci za przybycie i pomoc w organizacji zajęć.

 

 

 

21 Listopada 2017

Europejski Dzień Wynalazcy

Który zegar jest najstarszy? Z jaką prędkością porusza się najszybszy samochód na świecie? Jak wyglądają i w jaki sposób działają woreczki do przechowywania krwi? Kto wynalazł telefon i jak wygląda telefon wojskowy? Co to jest żarnik? Co ma wspólnego Ipad ze szkłem hartowanym?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znaleźli uczniowie klasy IIIc. Podczas „Dnia Wynalazcy”, który zorganizowali w dniu 9.11.2017 można było zobaczyć wiele eksponatów – wynalazków ludzkości, dowiedzieć się kiedy powstały i kto je odkrył. Autorzy dnia projektowego przedstawili najpierw w klasie swoje prace, plakaty, zademonstrowali pomoce naukowe, które przynieśli, a na przerwach ustawili się na korytarzu i prezentowali je kolegom i koleżankom z innych klas tworząc prawdziwą bazę naukową.

06 Listopada 2017

Miłe spotkanie przed urzędem!

Miłe spotkanie przed urzędem!

Klasa 3c wybrała się podczas zajęć w ramach Klubu Odkrywców Niemieckiego na wycieczkę po Prószkowie. Celem wyjścia było wyszukiwanie miejsc nawiązujących do kultury niemieckiej w naszej miejscowości oraz informacji w języku niemieckim. Jakże miłą niespodzianką było spotkanie pani burmistrz Róży Malik, która przywitała nas u progu Urzędu Miejskiego – oczywiście w języku niemieckim. Wykorzystaliśmy tę okazję, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie z naszą „Bűrgermeisterin”.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code