Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

30 Października 2018

Dzień Głośnego Czytania

16 października 2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Zaproszeni na ten dzień goście pani Burmistrz Róża Malik oraz Starosta opolski Henryk Lakwa przeczytali 3 rozdziały książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas młodszych. W trakcie czytania odbyły się zabawy ruchowe związane z tematyką. Po wysłuchaniu tekstu uczniowie zostali podzieleni na 6 zespołów i otrzymali „paszporciaki”, które były im potrzebne w celu odnotowywania zdobytych punktów. Przygotowałyśmy 6 sal oznaczonych nazwami słodziaków. W każdej z nich było do wykonania inne zadanie.

Pierwsze polegało na ułożeniu puzzli z wizerunkiem postaci z książek. Drugie na odnajdywaniu imion słodziaków pośród innych liter. Trzecie zadanie polegało na odkodowywaniu obrazka lasu na macie do kodowania oraz zakodowywania imion bohaterów. Czwarte polegało na odnalezieniu bezpiecznej drogi w lesie dla bohaterów przy pomocy ozobotów. Piąte zadanie polegało na ułożeniu z figur geometrycznych miejsca, w którym mieszkają słodziaki oraz na wskazaniu jakie figury zostały do tego użyte. Szóste zadanie polegało na rozwiązaniu na tablicy interaktywnej zadania związanego z warstwami lasu oraz na ułożeniu z kolorowych kubeczków wieży imitującej las. Każda grupa za prawidłowe rozwiązanie zadań otrzymywała określoną liczbę punktów. Grupa, która zdobyła najwięcej punktów otrzyma upominki na najbliższym apelu. Dzień Głośnego Czytania był podsumowaniem odbywającej się w naszej szkole akcji.

Monika Kotula, Klaudia Lakwa, Iwona Chudala, Irena Janicka

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code