Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

12 Marca 2016

Wesołe dźwięki filmowej piosenki

W piątek 11 marca klasy pierwsze uczestniczyły w interaktywnych warsztatach telewizyjnych "Wesołe dźwięki filmowej piosenki". Dzieci mogły "od kuchni" zobaczyć jak wygląda studio telewizyjne, w jaki sposób tworzy się dźwięk w filmach animowanych, kto pracuje przy udźwiękowieniu filmu. Bohaterami spotkania był zespół LaLa MIRE, który chce zrealizować piosenkę, ale brak mu pomysłów na odpowiednie dźwięki. Zadaniem uczniów było tworzenie efektów dźwiękowych, które mogą posłużyć jako ścieżka dźwiękowa do kreskówki. Widzowie, którzy otrzymali "bilety szczęścia" pracowali w "dziupli", czyli stanowisku dla lektora.

Podczas warsztatów dzieci mogły zobaczyć, jak łatwo wykonać proste instrumenty, np. gitarę z pudełka i gumek recepturek, czy bębenek z balonika i pudełka po jogurcie. Mogli też:

Zobaczyć, jak wygląda dźwięk
Przekonać się, jak
szkodliwy jest hałas
i pomóc Kosmicie w
pozbyciu się hałasu
na jego planecie
Rozwiązywać zagadki dźwiękowe, odgadując np. ryk lwa, "mowę" wielorybów, szum deszczu itp.

Uczniowie brali tez udział w rozwiązywaniu życiowych problemów z którymi borykali się bohaterowie bajki. Nauczyli się piosenki o przyjaźni, brali udział w koncercie zespołu LaLa MIRE.
Niestety, z powodu ochrony praw autorskich nie mogliśmy robić zdjęć podczas warsztatów, a materiał, który powstał zostanie nam przekazany w formie reportażu o charakterze "wideolekcji".

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code