Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

07 Czerwca 2014

Omnibus- FINAŁ!!!

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/omnibus_final/p1010170.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=150 height=112 alignment=left}2014/omnibus_final/p1010170.jpg{/gallery} Czy wiesz, że: omnibus to
1. Duży, kryty pojazd konny, używany dawniej jako środek komunikacji.
2. Człowiek mający dużo wiadomości z różnych dziedzin.
W piątek 6 czerwca odbył się turniej finałowy Szkolnej Ligi Omnibusa. Wzięły w nim udział reprezentacje klas I, II, IIIa i IIIb. Formuła Ligi była prosta: raz w miesiącu odbywał się konkurs, do którego zgłaszali się zainteresowani uczniowie. Każdy z nich zdobywał punkty, które były dopisywane do jego konta. W konkursie finałowym mieli prawo uczestniczyć uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w danej klasie. Tworzyli oni zespół, który wspólnie rozwiązywał postawione przed nim zadania.

W finale zespoły rywalizowały w siedmiu konkurencjach. Rozpoczęliśmy zadaniem "Skup uwagę". Polegał on na uważnym oglądaniu fragmentu bajki, a następnie odpowiedzi na postawione pytanie. Drugą konkurencją były "Zapałczane zagadki". Tu uczniowie musieli się wykazać logicznym myśleniem i kreatywnością w działaniu. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na sprawdzenie zmysłu spostrzegawczości. W konkurencji "Co to za obrazek" zawodnicy odgadywali co ukryło się pod puzzlami. Dodatkowym utrudnieniem było odsłonięcie wybranego puzzla dopiero po podaniu poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie. Najszybciej uczniowie odgadli ostatni obrazek. Już po odsłonięciu jednego puzzla klasa IIIa odgadła, że chodzi o zamek hrabiów Prószkowskich. Czwarta konkurencja "Detektyw na tropie" odbywała się na przerwie, a zadaniem uczestników było odszukanie i rozwiązanie pięciu zadań ukrytych gdzieś na szkolnych korytarzach. Zadania dotyczyły m.in. kół olimpijskich czy kolorów tęczy, były wśród nich także zadania matematyczne. Następna konkurencja dotyczyła sfery muzycznej i była wzorowana na znanym teleturnieju "Jaka to melodia". Uczestnicy na podstawie piosenek i melodii ustalali, z jakiej bajki pochodzą te fragmenty muzyczne. Najbardziej zaskakujące było to, że dzieci rozpoznały melodię z bajki "Żwirek i Muchomorek". To pokazuje, że proste wzorce także trafiają do młodych ludzi. Przedostatnia konkurencja była najbardziej emocjonująca. Naprzeciw siebie, jak dawniej na Dzikim Zachodzie rewolwerowcy, stanęli zawodnicy drużyn przeciwnych. Zadaniem każdego z nich było wyeliminowanie przeciwnika. Jak w prawdziwym westernie, po szkole niósł się huk wystrzałów. To pękały baloniki sygnalizujące gotowość do odpowiedzi. Szybkie zgłoszenie i poprawna odpowiedź gwarantowały pozostanie w grze i unieszkodliwienie przeciwnika. Emocje były naprawdę wielkie! Ostatnia konkurencja mogła wiele zmienić w klasyfikacji końcowej. W grze "Va bank" zespoły mogły postawić dowolną ilość punktów i zagrać o nie pytaniem z puli łatwych (podwojenie punktów) średnich (potrojenie stawki) i trudnych (punkty postawione przez zespół mnożone przez pięć). Brak odpowiedzi lub odpowiedź błędna niosły za sobą niebezpieczeństwo utraty tych punktów.
Po podliczeniu punktów okazało się, że zwycięzcami turnieju finałowego zostali uczniowie klasy IIIa.
Pierwsza 5- tka po wszystkich turniejach przedstawia się następująco:
1 miejsce- Marcel Mąka
2 miejsce- Kinga Kubiesa
3 miejsce- Bartek Kaliński
(ex aequo)- Piotrek Baron
5 miejsce- Patrycja Zaja
Wszystkim zawodnikom gratulujemy. Jeszcze w tym tygodniu dokonamy podsumowania i wręczymy nagrody.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Są to: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Publicznej Szkoły Podstawowej w Prószkowie "Szerokie Horyzonty", CLiPP Centrum Logopedyczne i Psychologiczno - Pedagogiczne dla dzieci i młodzieży, Dyrekcja i nauczyciele PSP w Prószkowie, a także rodzice. Państwo: Weber, Heuer, Nocoń, Marek.

Galeria zdjęć z turnieju finałowego:

{gallery}2014/omnibus_final{/gallery}

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code