Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

02 Października 2014

Podchody- gra terenowa

We czwartek 2 października klasy I-III rozpoczęły realizację innowacji pedagogicznej "Ciekawi świata i okolicy". Pierwsze zajęcia w ramach tej innowacji to gra terenowa. Zaopatrzeni w mapy ruszyliśmy ulicami Prószkowa. Klasa 1a "goniła" klasę 1b, a klasa 3- klasę 2. Po drodze uciekający zostawiali zadania, które wcześniej przygotowali, zadaniem ścigających było te zadania odnaleźć i rozwiązać.
Na półmetku, po krótkiej przerwie, nastąpiła zamiana ról: uciekający stali się ścigającymi, a poszukujący rozpoczęli "ucieczkę". Miejscem docelowym dla wszystkich grup był Hotel Arkas. Kiedy wszystkie grupy dotarły na miejsce mogliśmy zwiedzać ten wspaniały obiekt. Poznawaliśmy zawody, jakie związane są z tym miejscem. Przy okazji (mieliśmy trochę szczęścia) spotkaliśmy tam dużą grupę kominiarzy, którzy mieli tam swoje szkolenie. Potem odbył się plener malarski. I choć pogoda nie całkiem nam sprzyjała- w znakomitych humorach wróciliśmy do szkoły.
W najbliższym czasie planujemy wycieczkę edukacyjną do lasu, a później będziemy realizować projekt "Śniadanie daje moc". Zapraszamy rodziców do aktywnego udziału i pomocy w organizacji tych dni.

Przy okazji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WŁAŚCICIELOM HOTELU ARKAS, ZA UMOŻLIWIENIE PRZEPROWADZENIA CIEKAWYCH ZAJĘĆ W TYM OBIEKCIE.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code