Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

30 Listopada 2016

Z muzyką wśród zwierząt

W środę 30 listopada klasy I-III uczestniczyły w spektaklu muzycznym "Z muzyką wśród zwierząt". To przedstawienie to historia jaskiniowca zamieszkującego krainę deszczu. Od początku wędrówki w poszukiwaniu słońca towarzyszy mu wesoła małpka, która jednak zamiast pomagać- woli psocić. Na pomoc jaskiniowcowi przychodzi sowa, która twierdzi, że Krainę Słońca może odnaleźć tylko zwierzę potrafiące ładnie śpiewać lub grać na jakimś instrumencie.

Główny bohater postanawia nauczyć małpkę grać na gitarze jednak aby ją zdobyć muszą przechytrzyć niebezpiecznego lwa. Dzięki małpce oraz pomocy dzieci, sprytnie wciąganych w wir wydarzeń, udaje się szczęśliwie dokończyć podróż. Pełne humoru przygody sprawiają, że najmłodsi uczą się na czym polega współpraca, dlaczego należy rozwijać swoje talenty i że nie warto się poddawać. Główną rolę w tym przedstawieniu odgrywa muzyka. Uczniowie mogli usłyszeć wybrzmiewające melodie harmonijki ustnej na żywo, śpiewającego aktora z akompaniamentem gitary akustycznej, a także wcielić się w rolę członków zespołu muzycznego i za pomocą bębenka, tamburyna, grzechotek tworzyć wspólny akompaniament. Widzowie poznają w trakcie spektaklu co to jest gama, a wszystkiemu towarzyszą lekkie i przyjemne melodie. Dzieci bawiły się świetnie, co zresztą widać na zamieszczonych zdjęciach oraz filmiku:


©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code