Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

 

22 Października 2019

Deutsch Plus

W bieżącym roku szkolnym uczniowie oraz nauczyciele języka niemieckiego biorą udział w projekcie „Deutsch Plus” (Niemiecki Plus), którego pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Goethego w Warszawie. Do projektu zakwalifikowało się 200 szkół z całej Polski, a warunkiem uczestnictwa w tym projekcie jest zwiększona ilość godzin nauki języka niemieckiego w szkole oraz duża aktywność szkoły w dodatkowych przedsięwzięciach związanych z nauczaniem tego języka. Głównym celem projektu jest promocja języka niemieckiego poprzez ciekawe warsztaty i zajęcia dla uczniów w szkole prowadzone przez doświadczonych szkoleniowców. Pod koniec roku szkolnego 2019/2020 chętni uczniowie będą mogli przystąpić do egzaminu z języka niemieckiego organizowanego przez egzaminatorów Instytut Goethego, co daje im możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu poświadczającego znajomość języka niemieckiego na poziomie zgodnym z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.
Nauczyciele germaniści w ramach tego projektu będą brać udział w tradycyjnych szkoleniach i szkoleniach internetowych - webinariach poznając nowe trendy w nauczaniu języków obcych oraz będą mogli doskonalić swoje umiejętności językowe.
Projekt „Deutsch Plus” objęty jest patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/2020.

Ewelina Szczurek

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code