Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

07 Listopada 2018

100 pięknych zakątków na 100 lat Niepodległości

Z okazji  jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zrealizowaliśmy projekt eTwinning pt: "100 pieknych zakątków na 100 lat Niepodległości" 


Projekt  ten ma na celu:
- uwrażliwianie wszystkich  na piękno polskiej architektury, sztuki, kultury i przyrody;
- poznanie swojego regionu na tle regionów współuczestników projektu;
- Integrację społeczności i wspólne uczczenie 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległościi

W ramach tego projektu uczestnicy przesyłali zdjecia  z krótkim opisem, z których powstała prezentacja ukazująca piękno Polski, miesca, które warto zwiedzić.  

Link do wspólnej prezentacji 

24 Września 2018

Świętujemy różnorodność

Rok 2018 obchodzony jest jako Europejski Rok Dziedzictwa Kultyuowego.  Na lekcjach jezyka niemieckiego poznawaliśmy dzieła sławnych malarzy europejskich. Niektóre z nich tak nam sie spodobały, że postanowiliśmy sami je zaprezentować. Zobaczcie sami jak nam sie to udało. 

03 Grudnia 2017

Weihnachten anders erleben

Projekt ma na celu poznanie  rówieśników z Francji poprzez wspólne rozwiazywanie zadań prezentowanych codziennie w kalendarzu adwentowym.
Aby zobaczyć poszczególne zadania otwórz  Adventskalender

 

03 Grudnia 2017

Deutschklasse

Naszymi partnerami w projekcie są uczniowie z Włoch, Grecji i Czech.

Czas trwania projektu: grudzień 2017- czerwiec 2018

Język komunikacji - język niemiecki
Działania:

 • Moduł I- grudzień –styczeń
  - Zapoznanie z projektem
  - Przestrzeganie zasad w Internecie
  - Orientacja i korzystanie z platformy Twinspace
  - Poznanie partnerów, przygotowanie życzeń świątecznych
 • Moduł II- luty marzec
  Wymiana informacji o szkole, miejscu zamieszkania, zainteresowaniach, spędzaniu czasu wolnego, ulubionych potrawach itp.
  Interakcje poprzez quizy, ankiety i gry
 • Moduł III – kwiecień- czerwiec
  Współpraca, dokumentacja, wspólny produkt i ewaluacja projektu.

Link do projektu: DEUTSCHKLASSE

 

03 Grudnia 2017

Erzähl es weiter - opowiadaj dalej

Projekt zakłada wspólne tworzenie przez uczniów szkół partnerskich opowiadania. Uczniowie zaproponują głównego bohatera oraz zadania dodatkowe dla uczestników projektu. Naszymi są uczniowie z Niemiec, Turcji, Finlandii, Chorwacji i Lubska w woj. lubuskim w wieku od 6 do 10 lat.
Projekt został zatwierdzony 20 .08.2017 r. a rozpął się we wrześniu 2017 r.

Cel:
Rozwijanie kompetencji językowych, poznanie rówieśników w innych krajach europejskich, kreatywne tworzenie opowiadania, wykorzystanie różnych możliwości przekazu, bezpiecznego korzystania z Internetu, wykorzystanie TiK w nauce i zabawie, współpraca w grupie międzynarodowej, kształcenie odpowiedzialności za powierzone zadanie.

Przebieg

1. Uczniowie z poszczególnych państw przedstawią się, zaprezentują swoją szkołę, kraj, miasto oraz zaproponują bohatera opowiadania (ilustracja, opis).
2. Wybiorą bohatera opowiadania (głosowanie online).
3. Zapoznają się z platformą eTwinning –Twinspace
4. Zaprezentują efekty swojej pracy i przygotują, zadania dodatkowe dla partnerów
5. Napiszą dziennik projektu w języku polskim.
6. Stworzą kalendarz z opracowań uczniowskich jako produkt końcowy.

Oczekiwane rezultaty Rozwój kompetencji językowych dzięki komunikacji w języku niemieckim, umiejętność kreatywnego tworzenia ciekawego opowiadania, umiejętność sporządzania notatek w Onlinejournal na platformie eTwinning, bezpiecznego korzystania z narzędzi TiK
Kalendarz z efektami końcowymi projektu dla każdej ze szkół partnerskich.


B.Sonsała, Irena Janicka

03 Października 2017

Wartości w kropki w Europejskim Dniu Języków Obcych

Dnia 28. 09. 2017 r. realizowaliśmy w naszej szkole projekt pt: „Wartości w kropki w Europejskim Dniu Języków Obcych”.
Głównym celem tego projektu było kształtowanie wartości uniwersalnych, takich jak: miłość, tolerancj , wolność a także rozwijanie znajomości języków obcych, kreatywności, otwartości wobec świata i innych ludzi oraz odpowiedzialności za podjęte zadania.

17 Września 2016

Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym roku pierwszy raz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To dzień, w którym promujemy odwagę w ukazywaniu siebie i swoich talentów, ujawniamy to, co potrafimy, uczymy się uczyć.

Inspiracją do utworzenia Międzynarodowego Dnia Kropki była opowieść Petera H. Reynoldsa „The Dot”. Opowiada ona o małej dziewczynce, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka została wydana w ponad 20 językach i przetłumaczona na język Brailla, stając się światowym hitem.
Na lekcjach języka niemieckiego poznaliśmy historię Vashti bohaterki tej opowieści, tworzyliśmy dzieła sztuki z małych i dużych kropek, kodowaliśmy słowa w alfabecie Brailla.

02 Grudnia 2015

Projekt eTwinning 2015/16Od 19 listopada 2015 realizujemy projekt eTwinning z Finlandią „Sprache verbindet - Schüler aus Polen und aus Finnland lernen Deutsch zusammen“ – „Język łączy – uczniowie z Polski i Finlandii uczą się wspólnie języka niemieckiego”.

Projekt ten zakłada wspólną realizację tematów zawartych w podręczniku do języka niemieckiego dla klasy 4. Uczniowie nasi będą w pełni realizowali podstawę programową. Opracują następujęce tematy:

 • poznajemy się ,
 • symbole narodowe,
 • Święta Bożego Narodzenia na Śląsku i w Finlandii,
 • moja rodzina,
 • zainteresowania
 • wakacje

Zadanie 1. Uczniowie otrzymali listy z Finlandii, odpisują na nie na lekcji, zadają partnerom pytania, poprawiają błędy, wyszukują informacje na temat miejsca zamieszkania oraz szkoły partnerskiej.

Zadanie 2. Przygotowanie kartki Bożonarodzeniowej – pisanie i nagrywanie życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Wymiana korespondencji - pocztą elektroniczną i tradycyjną.

Zadanie 3. Prezentujemy partnerom nasze symbole narodowe. Tworzymy prezentację i gry dydaktyczne – nasze święto narodowe, symbole narodowe, obchody Świeta Niepodległości w naszej szkole.

21 Października 2015

Konkurs Języka Niemieckiego

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w eliminacjach szkolnych Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, które odbędą się dnia 16.10. 2015 r.
Z regulaminem konkursu oraz zakresem tematycznym można zapoznać się tutaj. Zapisy do 06.11.2015 r u nauczycieli j. niemieckiego.

30 Września 2013

Europejski Dzień Języków Obcych

W tym roku Europejski Dzień Języków Obcych uczciliśmy realizacją międzynarodowego projektu pt. "Tag der Europäischen Sprachen" w ramach programu eTwinning.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code