Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

03 Grudnia 2017

Weihnachten anders erleben

Projekt ma na celu poznanie  rówieśników z Francji poprzez wspólne rozwiazywanie zadań prezentowanych codziennie w kalendarzu adwentowym.
Aby zobaczyć poszczególne zadania otwórz  Adventskalender

 

03 Grudnia 2017

Deutschklasse

Naszymi partnerami w projekcie są uczniowie z Włoch, Grecji i Czech.

Czas trwania projektu: grudzień 2017- czerwiec 2018

Język komunikacji - język niemiecki
Działania:

 • Moduł I- grudzień –styczeń
  - Zapoznanie z projektem
  - Przestrzeganie zasad w Internecie
  - Orientacja i korzystanie z platformy Twinspace
  - Poznanie partnerów, przygotowanie życzeń świątecznych
 • Moduł II- luty marzec
  Wymiana informacji o szkole, miejscu zamieszkania, zainteresowaniach, spędzaniu czasu wolnego, ulubionych potrawach itp.
  Interakcje poprzez quizy, ankiety i gry
 • Moduł III – kwiecień- czerwiec
  Współpraca, dokumentacja, wspólny produkt i ewaluacja projektu.

Link do projektu: DEUTSCHKLASSE

 

03 Grudnia 2017

Erzähl es weiter - opowiadaj dalej

Projekt zakłada wspólne tworzenie przez uczniów szkół partnerskich opowiadania. Uczniowie zaproponują głównego bohatera oraz zadania dodatkowe dla uczestników projektu. Naszymi są uczniowie z Niemiec, Turcji, Finlandii, Chorwacji i Lubska w woj. lubuskim w wieku od 6 do 10 lat.
Projekt został zatwierdzony 20 .08.2017 r. a rozpął się we wrześniu 2017 r.

Cel:
Rozwijanie kompetencji językowych, poznanie rówieśników w innych krajach europejskich, kreatywne tworzenie opowiadania, wykorzystanie różnych możliwości przekazu, bezpiecznego korzystania z Internetu, wykorzystanie TiK w nauce i zabawie, współpraca w grupie międzynarodowej, kształcenie odpowiedzialności za powierzone zadanie.

Przebieg

1. Uczniowie z poszczególnych państw przedstawią się, zaprezentują swoją szkołę, kraj, miasto oraz zaproponują bohatera opowiadania (ilustracja, opis).
2. Wybiorą bohatera opowiadania (głosowanie online).
3. Zapoznają się z platformą eTwinning –Twinspace
4. Zaprezentują efekty swojej pracy i przygotują, zadania dodatkowe dla partnerów
5. Napiszą dziennik projektu w języku polskim.
6. Stworzą kalendarz z opracowań uczniowskich jako produkt końcowy.

Oczekiwane rezultaty Rozwój kompetencji językowych dzięki komunikacji w języku niemieckim, umiejętność kreatywnego tworzenia ciekawego opowiadania, umiejętność sporządzania notatek w Onlinejournal na platformie eTwinning, bezpiecznego korzystania z narzędzi TiK
Kalendarz z efektami końcowymi projektu dla każdej ze szkół partnerskich.


B.Sonsała, Irena Janicka

03 Października 2017

Wartości w kropki w Europejskim Dniu Języków Obcych

Dnia 28. 09. 2017 r. realizowaliśmy w naszej szkole projekt pt: „Wartości w kropki w Europejskim Dniu Języków Obcych”.
Głównym celem tego projektu było kształtowanie wartości uniwersalnych, takich jak: miłość, tolerancj , wolność a także rozwijanie znajomości języków obcych, kreatywności, otwartości wobec świata i innych ludzi oraz odpowiedzialności za podjęte zadania.

17 Września 2016

Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym roku pierwszy raz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To dzień, w którym promujemy odwagę w ukazywaniu siebie i swoich talentów, ujawniamy to, co potrafimy, uczymy się uczyć.

Inspiracją do utworzenia Międzynarodowego Dnia Kropki była opowieść Petera H. Reynoldsa „The Dot”. Opowiada ona o małej dziewczynce, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka została wydana w ponad 20 językach i przetłumaczona na język Brailla, stając się światowym hitem.
Na lekcjach języka niemieckiego poznaliśmy historię Vashti bohaterki tej opowieści, tworzyliśmy dzieła sztuki z małych i dużych kropek, kodowaliśmy słowa w alfabecie Brailla.

02 Grudnia 2015

Projekt eTwinning 2015/16Od 19 listopada 2015 realizujemy projekt eTwinning z Finlandią „Sprache verbindet - Schüler aus Polen und aus Finnland lernen Deutsch zusammen“ – „Język łączy – uczniowie z Polski i Finlandii uczą się wspólnie języka niemieckiego”.

Projekt ten zakłada wspólną realizację tematów zawartych w podręczniku do języka niemieckiego dla klasy 4. Uczniowie nasi będą w pełni realizowali podstawę programową. Opracują następujęce tematy:

 • poznajemy się ,
 • symbole narodowe,
 • Święta Bożego Narodzenia na Śląsku i w Finlandii,
 • moja rodzina,
 • zainteresowania
 • wakacje

Zadanie 1. Uczniowie otrzymali listy z Finlandii, odpisują na nie na lekcji, zadają partnerom pytania, poprawiają błędy, wyszukują informacje na temat miejsca zamieszkania oraz szkoły partnerskiej.

Zadanie 2. Przygotowanie kartki Bożonarodzeniowej – pisanie i nagrywanie życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Wymiana korespondencji - pocztą elektroniczną i tradycyjną.

Zadanie 3. Prezentujemy partnerom nasze symbole narodowe. Tworzymy prezentację i gry dydaktyczne – nasze święto narodowe, symbole narodowe, obchody Świeta Niepodległości w naszej szkole.

21 Października 2015

Konkurs Języka Niemieckiego

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w eliminacjach szkolnych Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, które odbędą się dnia 16.10. 2015 r.
Z regulaminem konkursu oraz zakresem tematycznym można zapoznać się tutaj. Zapisy do 06.11.2015 r u nauczycieli j. niemieckiego.

30 Września 2013

Europejski Dzień Języków Obcych

W tym roku Europejski Dzień Języków Obcych uczciliśmy realizacją międzynarodowego projektu pt. "Tag der Europäischen Sprachen" w ramach programu eTwinning.

18 Października 2012

eTwinning - projekt ze szkołą w Goerlitz

!6. pażdziernika 2012 otrzymaliśmy od Krajowej Agencji programu eTwinning pierwszy certyfikat i zgodę na realizację projektu ze szkiłą podstawową w Goerliz w Niemczech.

Goerlitz

Zapraszam chętnych do udziału w tym projekcie.

15 Października 2012

Nowy projekt eTwinning

logo
"Eine Reise ins Nachbarland" tak brzmi tytuł nowego projektu, który realizować będziemy wspólnie z uczniami ze Słowacji.W ramach projektu planować będziemy podróż, poznamy system szkolny oraz miasto naszych partnerów.

Zainteresowanych uczniów zapraszam do udziału w projekcie.

A tak wygląda nasz pierwszy certyfikat.

certyfikat 0

A tutaj będzie można zobaczyć efekty naszej pracy

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code