Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

03 Października 2017

Wartości w kropki w Europejskim Dniu Języków Obcych

Dnia 28. 09. 2017 r. realizowaliśmy w naszej szkole projekt pt: „Wartości w kropki w Europejskim Dniu Języków Obcych”.
Głównym celem tego projektu było kształtowanie wartości uniwersalnych, takich jak: miłość, tolerancj , wolność a także rozwijanie znajomości języków obcych, kreatywności, otwartości wobec świata i innych ludzi oraz odpowiedzialności za podjęte zadania.

W ramach projektu 15 września w Międzynarodowym Dniu Kropki podjęliśmy wiele działań min. ubraliśmy się w stroje w kropki, tworzyliśmy kropkowane plakaty, szukaliśmy kropek w naturze.
Na lekcji języka angielskiego śpiewaliśmy piosenkę o kropce a na języku niemieckim wykonaliśmy prezentację „Kropki w świecie przyrody”. Wykorzystywaliśmy również aplikacje Quiver na urządzeniach mobilnych a na przerwie, puszczaliśmy mydlane bańki na boisku szkolnym.


Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy już po raz drugi w naszej szkole.
Z okazji Europejskiego Dnia Języków w centrum uwagi znalazły się wartości uniwersalne i ich nazwy obcojęzyczne oraz metoda CLIL. Uczniowie każdej klasy wykonywali różne zadania, aby lepiej poznać Europę i jej różnorodność. W galerii zdjęć można zobaczyć to, co w ramach tego projektu robiliśmy. Kilkoro uczniów z naszej szkoły stworzyło wideoklip na temat: „Uwielbiam język ..ponieważ…”
i wzięło udział w akcji „Pobijamy światowy rekord z okazji Europejskiego Dnia Języków!
Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w projekcie.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code