grosik banner

18 Czerwca 2018

Muzeum Polskiej Piosenki&Wieża Piastowska:)

Uczniowie klas  siómych na zakończenie edukacji z plastyki i muzyki uczestniczyli 15 czerwca 2018 r.
w wycieczce edukacyjnej. Odwiedziliśmy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie wzięliśmy aktywny udział
w warsztatach "Lekcji słuchania-do patefonu do MP3". Zwiedziliśmy Wieżę Piastowską oraz zorganizowaliśmy plener rysunkowy. Wróciliśmy pełni wrażeń i szczęśliwi z pobytu oraz wzbogaciliśmy swoją wiedzę o naszym regionie:)

07 Maja 2018

ŚWIĘTA MAJOWE

Wreszcie nadszedł maj. Jest ciepło , przyroda budzi się do życia , wielkimi krokami zbliżają się wakacje.
Maj to też miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami:

-1 maja obchodzimy Święto Pracy,
-2 maja to Dzień Flagi,
-3 maja to  rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja
W naszej szkole uczniowie z okazji Dnia Flagi wykonywali chorągiewki biało-czerwone, które nastepnie umieścili w oknach szkoły i Ośrodka Kultury i Sportu.

Z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbył się uroczysty apel z wciągnięciem flag. Uczniowie zaśpiewali "Mazurek Trzeciego Maja" a uczeń klasy 7b Kacper zagrał ten utwór na tenorze. W trakcie apelu zostały wręczone nagrody za konkursy:
- III Konkurs Logopedyczny
- "Multimedialna szkoła- szkoła moich marzeń"

04 Maja 2018

"A to Polska właśnie"- programujemy i nie tylko....

Programowanie w języku Scratch:)

Uczeń klasy V Tomek  napisał program w języku Scratch, kliknij na link a zobaczysz?

"A to Polska właśnie"... inspiracja plastyczna całej społeczności uczniowskiej została pędzlem i farbą uwienczona na płótnie. Kazda klasa naszej szkoły malowała to co i kto kojarzy się z naszą ojczyzną. Efekt tej aktywności plastycznej do 9 maja można zobaczyć na II piętrze naszej szkoły, a od 10 maja w kościółku poewangielickim w Prószkowie.

30 Kwietnia 2018

II rajd św. Jerzego

II rajd pieszo – rowerowy św. Jerzego

23 kwietnia br w naszej szkole odbył się II rajd pieszo-rowerowy św. Jerzego. W rajdzie udział wzięli uczniowie klas I-VII wraz z nauczycielami. Rajd miał na celu poznanie walorów turystycznych i przyrodniczych „Małej Ojczyzny” (miasta Prószków i okolic), aktywny sposób spędzania wolnego czasu oraz integrację zespołów klasowych i społeczności szkolnej. Klasy pod opieką wychowawców poruszały się wyznaczonymi trasami. Posługiwały się planem miasta, wskazywały ulice, którymi się poruszali. Obserwowały środowisko i dostrzegały piękno przyrody. W czasie marszu przerwy przeznaczone były małą przekąskę oraz na rozwiązywanie zagadek, malowanie krajobrazu wiosennego (klasy I-III), natomiast starsze klasy IV-VII rozwiązywały karty pracy. Uczniowie klas młodszych maszerowały ulicami Prószkowa, które prowadziły do lasu na ścieżkę edukacyjną. Natomiast kl. V- wybrała się na wyjazd rowerowy do Polskiej Nowej Wsi, kl. VI – dzielnie maszerowała na Staw Nowokuźnicki, kl. VII a i VII b – pojechały rowerami prze z las do Rogowa Opolskiego. Uważam, że II rajd św. Jerzego był udany.

Krótka relacja fotograficzna:

04 Kwietnia 2018

Konkurs: Palma Wielkanocna

Konkurs plastyczny"Palma Wielkanocna"

Pięnke palmy wykonane przez uczniów naszej szkoły ucieszyły oko całej społeczności szkolnej,a na Niedzielę Palmową przeniosły się do Kościoła Parafialnego w Prószkowie.Dwie palmy  pojechały na Ukrainę do zaprzyjaźnionej szkoły:)
                                                                                     Dziękujemy wykonawcom dzieł, oto Oni:
Julia Miller, Oktawian Tyrała, Szymon Roesler, Antonia Goldman, Klaudia Nocoń, Malwina Stępień, Filip Wystrach, Kinga Zaja, Ewelina Żyznowska, Mateusz Roesler, Łukasz Chowaniec, Emilia Biszer, Paweł Pietruszka, Tomasz Więcek i Partycja Zaja:)

23 Marca 2018

Wiosna w naszej szkole:)

01 Marca 2018

Kici, kici, miau…- Dzień Kota w naszej szkole.

Bo koty są dobre na wszystko.
Na wszystko, co życie nam niesie.
Bo koty, to czułość i bliskość
na wiosnę, na lato, na jesień.

A zimą – gdy dzień już zbyt krótki
i chłodnym ogarnia nas cieniem,
to k o t - Twój przyjaciel malutki
otuli Cię ciepłym mruczeniem

Franciszek Klimek

W piątek 23 lutego  klasa VIIa -w ramach aktywnych przerw- przygotowała   Dzień Kota. Uczniowie opracowali  informacje o kotach wybranych ras i rozwiesili je na drzwiach  sal lekcyjnych. Niektóre dzieci, zwłaszcza z klas młodszych, poprzebierały się za kotki i kocurki. Dlatego też na długiej przerwie, na pierwszym piętrze odbył się konkurs na najciekawsze kocie przebranie. Komisja wyróżniła 4 uczniów z klas- I-III, jednak wszyscy, którzy zadali sobie trud przygotowania stroju, otrzymali symboliczne upominki. W tle rozbrzmiewała oryginalna kocia muzyka „The Cats Duet” Rossini’ego. Na kolejnej przerwie  wyświetlano filmiki „ Wesołe koty,”   które zgromadziły  gromadkę  bawiących się dobrze uczniów z klas młodszych.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Kota miał miejsce 17 lutego.

11 Grudnia 2017

KIERMASZ RUSZYŁ.....:)

Książki można przynosić przez cały czas trwania kiermaszu:)

25 Maja 2017

28 MAJA 2017r.

04 Maja 2017

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.