Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

18 Czerwca 2019

Aktywnie na wakacje....II Dzień Sportu już za nami

18 czerwca 2019 roku na stadionie miejskim w Prószkowie odbył się II Dzień Sportu pod hasełm "Sport dla zdrowia i uśmiechu". Inicjatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie.

17 Czerwca 2019

JAK NIE CZYTAM ?

7 czerwca o godz.10.00 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji ,, JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM". Symbolem tego wydarzenia jest bicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie. Czytaniu towarzyszyły gry i zabawy z książką,które wymyślili uczniowie. Rozstrzygnięty został również konkurs logopedyczny.13 Czerwca 2019

Wycieczka klas 5 - Ojcowski Park Narodowy

 

 

12 Czerwca 2019

Coś dla ducha, coś dla ciała...

Dnia 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy VII oraz VIIIa wzięli udział w wycieczce do Opola. Pierwszy punktem wycieczki były zajęcia w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul.Minorytów. Młodzież zwiedziła obiekt i dowiedziała się o ofercie biblioteki, a następnie uczestniczyła w warsztatach na temat historii filmu. Szczególne zainteresowanie wzbudził quiz "Jaki to aktor?", przeprowadzony z wykorzystaniem smartfonów, który wygrała tajemnicza Tekla:-) Drugim punktem programu była wizyta w Parku Trampolin "Odskocznia", w którym uczniowie mogli przez godzinę gimnastykować się i bawić na specjalnie przygotowanych trampolinach, basenach z gąbkami, poduchach i wielu innych. A temperatura tego dnia w Opolu to 33 stopnie Celsjusza w cieniu...

                                                                        Aneta Drąg, Kornelia Kownacka, Elżbieta Tokarska-Wydrych

09 Czerwca 2019

Festyn rodzinny "Mamo, tato poćwicz ze mną" !!!

01 czerwca 2019 roku na stadionie miejskim w Prószkowie odbył się już IV festyn rodzinny pt. „Mamo, tato poćwicz ze mną” .
Festyn zorganizowany został przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie ponownie przy czynnej współpracy Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prószkowie.

09 Czerwca 2019

Historia kołem się toczy

7 czerwca chętni uczniwie naszej szkoły z klas IV - VIII uczestniczyli w zabawach sprawnościowo - edukacyjnych zorganizowanych przez Związek Gmin "PROKADO" z siedzibą w Prószkowie. Cała impreza odbyła się w Parku przy Zamku w Dąbrowie pod nazwą "WODNE KOŁO". Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia, promocja aktywności i sprawności fizycznej, wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych. Impreza plenerowa podzielona była na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza to konkurencje sprawnościowe i edukacyjne "Historia kołem się toczy" oraz druga gra terenowa "Wodomierze" i "Hydrozagadki". Przedstawiciele naszej szkoły swietnie się bawili i  bardzo dzielnie się spisali rozwiązując zagadki na szlaku gry terenowej. Oto nasza fotorelacja :)

 

03 Czerwca 2019

Alohomora:)

20 maja uczniowie klas IV udali się w niezwykłą podróż. Na kilka godzin wkroczyli w mury przepięknego zamczyska w Mosznej, które specjalnie dla nich zamieniło się w Szkolę Magii i Czarodziejstwa. Tu czekała na nich… Tiara Przydziału, która, kierując się mądrością i intuicją , zadecydowała o losie czwartoklasistów. Wkrótce Ślizgoni , Puchoni, Gryfoni oraz Krukoni   - przyodziani w szaty wyjściowe, przemierzali tajemnicze korytarze i komnaty. Zwiedzili bibliotekę z działem ksiąg zakazanych , gabinet dyrektora, aż dotarli do Sali Eliksirów. Tu mistrz eliksirów zapoznał młodych czarodziejów z zasadami warzenia tych niezwykłych płynów. Czarom i magii nie było końca … Po ekscytującej i podszytej dreszczem emocji lekcji, wyposażeni w wiedzę adepci sztuki magicznej, niestety musieli opuścić przyjazne mury i wrócić do rzeczywistości .


30 Maja 2019

Festyn rodzinny "Mamo, tato poćwicz ze mną" !!!

 

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY  !!!

 

 

11 Maja 2019

100 lat Niepodległej

Dnia 27 kwietnia 2019 r. uczniowie, którzy w listopadzie tego roku szkolnego przygotowali wystawę 100 lat Niepodległej, wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Podróż odbyła się pociągiem i tramwajem, a na miejscu pani przewodniczka oprowadziła nas Szlakiem Odzyskania Niepodległości. Zobaczyliśmy m. in.: Dom im. J. Piłsudskiego, siedzibę Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, pomnik J. Piłsudskiego oraz jego sarkofag na Wawelu. Pogoda nam dopisała. Był czas na odpoczynek.

Wycieczkę dla dziewięciu osób sfinansowali darczyńcy - mieszkańcy Prószkowa.

                                                                                                                                                                                                           Aneta Drąg

 

 

10 Maja 2019

PRZERWA NA CZYTANIE

Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem akcji jest między innymi zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Rekord bijemy  13 05. 2019r. (poniedziałek) na drugiej i trzeciej przerwie.

  

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code