Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

28 Października 2018

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach od 1 do 5 października 2018 roku obchodziliśmy po raz kolejny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku Polskie Towarzystwo Dysleksji ustaliło hasło przewodnie „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”.

W tym tygodniu uczniowie tradycyjnie mierzyli się z zasadami ortograficznymi i poprawną pisownią. Uczniowie klas I-III dodatkowo rozwijali sprawność manualną i kreatywność wyklejając wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Ich prace zdobią korytarz szkolny i sale lekcyjne. Klasy IV-te, V-te i VI uczestniczyły w grze terenowej „Ortograficzny szlak”. Podchody stanowią już stały element obchodów ETŚD w naszej szkole. Uczniowie nie tylko pokrywają Prószków kolorowymi strzałkami i znakami, ale także rozwiązują zadania wymagające znajomości zasad poprawnej pisowni. W tym roku najwięcej punktów zdobyła drużyna pomarańczowa. Nagrodą były jokery (...)

28 Października 2018

Konkurs na „Lampion adwentowy”

28 Października 2018

I znów w teatrze…

I znów w teatrze…

Tym razem klasy VI, VII, VIIIa obejrzały spektakl teatralny „Projekt Balladynaw wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacyjnego IN-ART.  

Z zachowaniem motywów i problematyki „Balladyny” Juliusza Słowackiego twórcy teatralni, przybliżyli młodemu widzowi jeden z najznamienitszych dramatów.Akcja dramatu rozgrywa się w realiach świata biznesu, ambicji, bezdusznego współzawodnictwa i wielkich pieniędzy. Głównymi bohaterami są żądna władzy i uwielbienia, egocentryczna Bladyna oraz Kerkor- aspirujący do przejęcia władzy w firmie, zakochany w Lalinie. Bladyna, podobnie jak w dramacie Słowackiego, nie jest skazana na popełnianie zbrodni. Ma możliwość wyboru. Jednak ambicja i żądza pieniądza popychają Bladynę do kolejnych morderstw. Moralny porządek dziejów musi jednak nastąpić, a zbrodniarkę spotyka zasłużona kara. Spektakl skierowany do młodzieży porusza motywy władzy i sprawiedliwości. W przełożeniu na czasy współczesne widza, przedstawienie dociera do wyobraźni przybliżając problematykę dramatu Słowackiego, która dzięki fabule, jest nie tylko zrozumiała, ale i inspirująca. Spektakl dostarczył naszym uczniom wielu emocji.

24 Października 2018

Z wizytą na Olimpie…

22 października br. klasy VI i V wybrały się do Opola na spektakl teatralny Mity greckie” przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacyjny IN-ART , a wystawiony w Sali Ośrodka Jezuickiego-Xawerianum. Uczniowie obejrzeli innowacyjny spektakl oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. W komediowy sposób zaprezentowano mitologię. Zabawne i pouczające sceny były odzwierciedleniem codziennego życia bogów, bogiń i herosów. Dzięki bogatej scenografii, ikonograficznym kostiumom, antycznym maskom uczniowie przenieśli się w odległe, starożytne czasy. Aktorzy przemawiali językiem współczesnym i zrozumiałym, całość wzbogacali słownictwem z gwary uczniowskiej, co w zestawieniu ze starożytnym wizerunkiem postaci budziło rozbawienie i śmiech wśród widzów Na scenie pojawili się : gromowładny Zeus, Prometeusz, przebiegły Syzyf, tęskniący za ojczyzną-Dedal i jego lekkomyślny syn -Ikar, a także Tezeusz i Herkules, ciekawska Pandora i delikatny Eros.

Interaktywna forma spektaklu z czynny udziałem widzów zapewniła doskonałą zabawę i , co najważniejsze, przyswojenie lektury.

Inspiracja plastyczna uczniów:

09 Października 2018

Nauczyciel na medal

Miło nam poinformować, że pani Iwona Chudala i pani Monika Kotula, zostały nominowane w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej "Nauczyciel na medal". Kandydatury zostały zgłoszone przez uczniów i ich rodziców, są więc wyrazem wielkiego uznania i sympatii. Koleżankom gratulujemy. Zapraszamy do obserwowania przebiegu głosowania na łamach NTO --->KLIKNIJ<---. Trzymamy kciuki!

 

 

źródło: nto.pl 

07 Września 2018

DZIĘKUJEMY!

Boisko przyszkolne nabrało nowego blasku. Pojawiła się na nim bezpieczna nawierzchnia, a żywe kolory sprawiają, że wygląda imponująco! Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na ten projejekt w ramach ogłoszonego przez Urząd Miejski Budżetu Obywatelskiego.

 

 

18 Czerwca 2018

Muzeum Polskiej Piosenki&Wieża Piastowska:)

Uczniowie klas  siómych na zakończenie edukacji z plastyki i muzyki uczestniczyli 15 czerwca 2018 r.
w wycieczce edukacyjnej. Odwiedziliśmy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie wzięliśmy aktywny udział
w warsztatach "Lekcji słuchania-do patefonu do MP3". Zwiedziliśmy Wieżę Piastowską oraz zorganizowaliśmy plener rysunkowy. Wróciliśmy pełni wrażeń i szczęśliwi z pobytu oraz wzbogaciliśmy swoją wiedzę o naszym regionie:)

07 Maja 2018

ŚWIĘTA MAJOWE

Wreszcie nadszedł maj. Jest ciepło , przyroda budzi się do życia , wielkimi krokami zbliżają się wakacje.
Maj to też miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami:

-1 maja obchodzimy Święto Pracy, 
-2 maja to Dzień Flagi, 
-3 maja to  rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja
W naszej szkole uczniowie z okazji Dnia Flagi wykonywali chorągiewki biało-czerwone, które nastepnie umieścili w oknach szkoły i Ośrodka Kultury i Sportu.

 
Z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbył się uroczysty apel z wciągnięciem flag. Uczniowie zaśpiewali "Mazurek Trzeciego Maja" a uczeń klasy 7b Kacper zagrał ten utwór na tenorze. W trakcie apelu zostały wręczone nagrody za konkursy:
- III Konkurs Logopedyczny
- "Multimedialna szkoła- szkoła moich marzeń"
 

04 Maja 2018

"A to Polska właśnie"- programujemy i nie tylko....

Programowanie w języku Scratch:)

Uczeń klasy V Tomek  napisał program w języku Scratch, kliknij na link a zobaczysz?

https://scratch.mit.edu/projects/219002533/


"A to Polska właśnie"... inspiracja plastyczna całej społeczności uczniowskiej została pędzlem i farbą uwienczona na płótnie. Kazda klasa naszej szkoły malowała to co i kto kojarzy się z naszą ojczyzną. Efekt tej aktywności plastycznej do 9 maja można zobaczyć na II piętrze naszej szkoły, a od 10 maja w kościółku poewangielickim w Prószkowie.

 
 


30 Kwietnia 2018

II rajd św. Jerzego

II rajd pieszo – rowerowy św. Jerzego

23 kwietnia br w naszej szkole odbył się II rajd pieszo-rowerowy św. Jerzego. W rajdzie udział wzięli uczniowie klas I-VII wraz z nauczycielami. Rajd miał na celu poznanie walorów turystycznych i przyrodniczych „Małej Ojczyzny” (miasta Prószków i okolic), aktywny sposób spędzania wolnego czasu oraz integrację zespołów klasowych i społeczności szkolnej. Klasy pod opieką wychowawców poruszały się wyznaczonymi trasami. Posługiwały się planem miasta, wskazywały ulice, którymi się poruszali. Obserwowały środowisko i dostrzegały piękno przyrody. W czasie marszu przerwy przeznaczone były małą przekąskę oraz na rozwiązywanie zagadek, malowanie krajobrazu wiosennego (klasy I-III), natomiast starsze klasy IV-VII rozwiązywały karty pracy. Uczniowie klas młodszych maszerowały ulicami Prószkowa, które prowadziły do lasu na ścieżkę edukacyjną. Natomiast kl. V- wybrała się na wyjazd rowerowy do Polskiej Nowej Wsi, kl. VI – dzielnie maszerowała na Staw Nowokuźnicki, kl. VII a i VII b – pojechały rowerami prze z las do Rogowa Opolskiego. Uważam, że II rajd św. Jerzego był udany.

Krótka relacja fotograficzna:


©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code