Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

23 Kwietnia 2019

BohaterON - włącz historię!

     W tym roku szkolnym uczniowie PSP w Prószkowie wzięli udział w projekcie BohaterON w twojej szkole - części III edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię!

    W ramach projektu na lekcjach historii rozmawialiśmy na temat powstania warszawskiego oraz historycznego i współczesnego patriotyzmu, uczniowie wypełnili także lub samodzielnie przygotowali pocztówki dla Powstańców Warszawskich. Przekazaliśmy organizatorom projektu 125 pocztówek.

     Dwóch uczniów klasy piątej podzieliło się wiadomością, że otrzymali osobiste podziękowania od Powstańca,do którego napisali pocztówkę - jedno drogą telefoniczną i jedno listownie. Mam nadzieję, że dla uczniów były to cenne przeżycia.

     Organizatorzy przekazali nam wiadomość, że wszyscy Powstańcy zapewniają, że pocztówki do nich naprawdę docierają, wywołując radość i wzruszenie.

                                                                                                                                                                            Aneta Drąg

 

 

 

 

09 Kwietnia 2019

Konkurs recytatorski "Jugend trägt Gedichte vor"

W czwartek (4.04.2019) odbył się w Prószkowie etap rejonowy konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Jugend trägt Gedichte vor". Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Wójcicki i Alexander Wiesner z klasy IVc, Emilia Biszer z klasy Vb oraz Jakub Świerc z klasy VII. Zaszczytne trzecie miejsce zdobył Bartek kwalifikując się tym samym do etapu wojewódzkiego tegoż konkursu. Gratulujemy!

Iwona Chudala

25 Marca 2019

Moja Europa 2019

 

22 marca (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów 4 miało miejsce  uroczyste rozdanie nagród  konkursu plastycznego,w którym uczestniczyła uczennica klasy 5 b Emilia Biszer.
  


 

22 Marca 2019

Wiersze na wesoło

           W tym tygodniu w świetlicy szkolnej po wysłuchaniu wierszy J. Brzechwy dzieci rozpoczęły pracę w grupach. Zadaniem dzieci było ułożenie puzzli i podanie tytułów wiersza. Po zakończeniu zajęć każda grupa zaprezentowała swoją pracę. 

 

Aurelia Sośnik

14 Marca 2019

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU:)

 Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w tym roku 15 marca.

Podejmowane działania miały na celu:

- uświadomienie uczniom korzyści i zagrożeń płynących z użytkowania Internetu

- wskazanie uczniom, w jaki sposób unikać zagrożeń w sieci oraz jak reagować, gdy się z nimi zetkną

- uświadomienie konsekwencji niewłaściwego wykorzystywania Internetu

- promowanie internetowej etykiety, właściwego zachowania w odniesieniu do innych użytkowników Internetu

- rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności.

13 Marca 2019

Moja Europa 2019

 Stroje narodowe mieszkańców całej Unii Europejskiej od Portugalii, poprzez Cypr, Niemcy, Danię, aż do po różnorodne regionalne stroje Polskie oraz niesamowite pomysły o realizacji których marzą nasi przyszli europosłowie - zaprezentowane w postaci komiksów. Tegoroczna edycja konkursu "Moja Europa" spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych z terenu całej Opolszczyzny. Jury złożone z artystów plastyków Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu nie miało łatwego zadania ale udało się i oto mamy przyjemność zaprezentować listę nagrodzonych oraz wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu.

http://jazlowiecka.pl/1636/moja-europa-2019-prezentujemy-liste-laureatow-konkursu.html

Miejsce II Emilia Biszer klasa Vb "Czyste powietrze- czyste płuca" 

                                             Gratulujemy artysce i jej rodzicom:) BRAWO:)

13 Marca 2019

LAUREAT "ŻAK 2019"

 W dniu 1 marca 2019 r. w auli seminaryjnej Wydziału Teologicznego UO w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – Żak 2019. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Święta Anna – patronka Diecezji Opolskiej”. 

Spośród 1337 uczniów ze szkół podstawowych, którzy rozpoczęli udział w konkursowych zmaganiach na etapie szkolnym, do finału zakwalifikowało się 186 uczestników z całej diecezji. Oni to w finale rywalizowali o zdobycie tytułu laureata.

 Tytuł laureata z naszej szkoły zdobył uczeń klasy VI Tomasz Więcek, zajął III miejsce.
Brawo dla Tomka:)

                                                                   Gratulacje dla rodziców Tomka i pani A.Lellek:)

http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/konkurs/zak/500-wyniki-finalu-konkursu-zak-2019

08 Marca 2019

Konkurs "Żak 2019"

Etap finałowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej "Żak 2019" odbył się 1 marca w Opolu.
Wzięli w nim udział uczniowie
 klasy VI Tomasz Więcek, Łukasz Staniów.

  


                                                                                                                Dziękujemy i czekamy na wyniki konkursu:)

05 Marca 2019

DYSKOTEKA:)

 

 

28 lutego 2019 r w godzinach od 15.00 do 17.00 odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-IIIG . Dziękujemy SU za zorganizowanie zabawy oraz rodzicom za przygotowanie poczęstunku:) Oto krótka relacji z ostatków w naszej szkole:
  

28 Lutego 2019

„Szkoła Niepodległa”

„Szkoła Niepodległa”

W dniu 8 lutego 2019r. w gmachu Sejmu RP odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu potwierdzającego zdobycie przez naszą szkołę zaszczytnego miana Szkoły Niepodległej.

 

A zaczęło się wszystko w kwietniu 2018r.
Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej zaprosił szkoły do udziału w konkursie ”Szkoła Niepodległej”. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. O miano Szkoły Niepodległej mogły ubiegać się szkoły, które sprostały wymaganiom zawartym w wyznaczonych 5 kategoriach zadań :

  • Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej
  • Szlak Współtwórców Niepodległości
  • Szlak Żołnierzy Niepodległości
  • Szlak Dróg do Niepodległości
  • Szlak Pierwszych Dni Wolności.

Nie wahaliśmy się - przystąpienie do konkursu dawało szansę pokazania wielu wydarzeń, którymi w szkole upamiętnialiśmy historyczną rocznicę. Było w czym wybierać. Na stronie internetowej www.szkolaniepodleglej.zhr.pl zaprezentowaliśmy między innymi: zorganizowanie pikniku związanego ze Świętem Konstytucji 3 Maja, festiwalu sztuk artystycznych „A to Polska właśnie”, którego efekty można było podziwiać w szkole, a później w kościółku poewangelickim, wystawy prezentującej dorobek II Rzeczypospolitej, udział uczniów klas V w wycieczce na Górę Św. Anny, aktywne tworzenie przedstawień, happeningów, udział w konkursach o tematyce patriotycznej,…
     

  

   Udział w projekcie rozbudzał w uczniach zainteresowanie polską historią, tradycjami, kulturą. Wszystkie zadania były przez uczniów realizowane z wielkim zaangażowaniem. Byliśmy jeszcze bliżej z naszą Ojczyzną. Doświadczenia, jakie zdobyliśmy będą inspiracją do kształtowania postaw patriotycznych także w kolejnych latach.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code