Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

30 Stycznia 2019

Lepiej późno niż wcale !?!

 

12 października 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Ten dzień jest szczególny w pracy każdego nauczyciela, to moment, w którym zapominamy o trudach codziennej pracy, o przeciwnościach z jakimi przychodzi mam się zmierzyć każdego dnia. W tym dniu najważniejszy jest uśmiech naszych uczniów, miły gest i wówczas pojawia się myśl: "że jednak ta praca ma sens, ogromny sens". Jest to także świeto wszystkich pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona istnieć.
Koło teatralne "Z innej beczki" pod opieką pani Elżbiety Tokarskiej-Wydrych przygotowało akademię. Uczennice klasy IV A Julia Dynak, Zuzanna Leśniewska i uczennica klasy V b Milena Zdzuj przygotowały i zatańczyły ukady taneczne

 

Ten dzień jest szczególny w pracy każdego nauczyciela, to moment, w którym zapominamy o trudach codziennej pracy, o przeciwnościach z jakimi przychodzi nam się zmierzyć każdego dnia. W tym dniu najważniejszy jest uśmiech naszych uczniów, miły gest i wówczas pojawia się myśl: ”że jednak  ta praca ma sens, ogromny sens!” Ale to także święto wszystkich pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona istnieć.
Pod opieką pani Justyny Sawickiej i Izabeli Salamon uczniowie przygotowali akademię, 
w której pokazali swoje ogromne zdolności artystyczne. W pierwszej części młodzież przedstawiła montaż poetycko-muzyczny, oparty na aforyzmach współczesnego pisarza i poety, Paoulo Coelho. Skupiono się na ponadczasowych wartościach, takich jak: prawda, odpowiedzialność, mądrość, wolność, odwaga...Następnie w przedstawieniu opartym na powiastce filozoficznej Antoine'a de Saint Exupery'ego „Mały Książę”, przenieśliśmy się w świat marzeń i pięknych idei głównego bohatera. „Mały Książę” wydobywa na światło dzienne ukryte pragnienia i cechy wielu dorosłych, ....bo "przecież wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi...” .
W tym roku za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, tworzenie właściwego klimatu wychowawczego placówki, wspomaganie rozwoju talentów dzieci i młodzieży Nagrodą Burmistrza Miasta 

Uroczystość podsumował dyrektor szkoły mgr inż. Mirosław Ziarek, który z dużą dozą humoru skomentował kabaretowe zmagania uczniów. Dziękując opiekunom Samorządu Uczniowskiego oraz młodzieży za przygotowanie uroczystości życzył wszystkim nauczycielom przede wszystkim cierpliwości i dobrych pomysłów na ciekawy sposób przekazywania uczniom wiedzy.

16 Stycznia 2019

Powstanie styczniowe - zagadki

Obejrzyj zdjęcia i spróbuj odpowiedzieć na pytania:

1. W którym roku wybuchło powstanie styczniowe?

2. Jaki tytuł nosi obraz Jacka Malczewskiego, na którym przedstawił on zesłańców w czasie wędrówki na Sybir?

Zagadkę śniegową i stop-klatkę przygotowali uczniowie klasy siódmej na lekcjach historii.

Aneta Drąg

 

07 Stycznia 2019

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA....

JASEŁKA 2018/2019

Dziękujemy:
-aktorom
- grającym na instrumentach
- rodzicom uczniów :)

Aktorzy:
Narratorzy:
Patrycja Zaja
Agata Grzyska

Maryja:
Martyna Szmak
Józef:
Michał Wójcik

Mędrcy:
Kacper Syga
Krzysztof Szewczyk
Przemek Licznar

Pastuszkowie:
Marek Stach
Mateusz Roesler
Kamil Świerc
Filip Herbst
Mateusz Smugowski
Michał Wiercimok

Aniołki:
Maria Szmak
Anna Kowalczyk
Klaudia Nocoń
Ewelina Wolkiewicz- Farbotko
Olga Miążek
Emila Biszer
Kinga Zaja
Zuzanna Malejki
Oliwia Brzozowska
Maja Stelmach
Ewelina Żyznowska

Grający na instrumentach:
Anna Pietruszka
 Basia Machoń
Anna Kowalczyk
 Paweł Pietruszka,

 Emilia Biszer,
Tomek Więcek,

 Emilia i Tymek Bartkowiak,
Jakub Świerc
Wiktor Modrzewski

 

 

 

21 Grudnia 2018

CHOINKA NADZIEI:)

Artystyczny Wolontariat z naszej szkoły zaniósł "Choinkę nadziei", kartki  i renifery świąteczne dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie.
Występy dzieci i wspólne kolędowanie wprowadziły Wszystkich w świąteczny nastrój.

 

 

 

 

 

 

 

 

28 Października 2018

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach od 1 do 5 października 2018 roku obchodziliśmy po raz kolejny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku Polskie Towarzystwo Dysleksji ustaliło hasło przewodnie „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”.

W tym tygodniu uczniowie tradycyjnie mierzyli się z zasadami ortograficznymi i poprawną pisownią. Uczniowie klas I-III dodatkowo rozwijali sprawność manualną i kreatywność wyklejając wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Ich prace zdobią korytarz szkolny i sale lekcyjne. Klasy IV-te, V-te i VI uczestniczyły w grze terenowej „Ortograficzny szlak”. Podchody stanowią już stały element obchodów ETŚD w naszej szkole. Uczniowie nie tylko pokrywają Prószków kolorowymi strzałkami i znakami, ale także rozwiązują zadania wymagające znajomości zasad poprawnej pisowni. W tym roku najwięcej punktów zdobyła drużyna pomarańczowa. Nagrodą były jokery (...)

28 Października 2018

Konkurs na „Lampion adwentowy”

28 Października 2018

I znów w teatrze…

I znów w teatrze…

Tym razem klasy VI, VII, VIIIa obejrzały spektakl teatralny „Projekt Balladynaw wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacyjnego IN-ART.  

Z zachowaniem motywów i problematyki „Balladyny” Juliusza Słowackiego twórcy teatralni, przybliżyli młodemu widzowi jeden z najznamienitszych dramatów.Akcja dramatu rozgrywa się w realiach świata biznesu, ambicji, bezdusznego współzawodnictwa i wielkich pieniędzy. Głównymi bohaterami są żądna władzy i uwielbienia, egocentryczna Bladyna oraz Kerkor- aspirujący do przejęcia władzy w firmie, zakochany w Lalinie. Bladyna, podobnie jak w dramacie Słowackiego, nie jest skazana na popełnianie zbrodni. Ma możliwość wyboru. Jednak ambicja i żądza pieniądza popychają Bladynę do kolejnych morderstw. Moralny porządek dziejów musi jednak nastąpić, a zbrodniarkę spotyka zasłużona kara. Spektakl skierowany do młodzieży porusza motywy władzy i sprawiedliwości. W przełożeniu na czasy współczesne widza, przedstawienie dociera do wyobraźni przybliżając problematykę dramatu Słowackiego, która dzięki fabule, jest nie tylko zrozumiała, ale i inspirująca. Spektakl dostarczył naszym uczniom wielu emocji.

24 Października 2018

Z wizytą na Olimpie…

22 października br. klasy VI i V wybrały się do Opola na spektakl teatralny Mity greckie” przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacyjny IN-ART , a wystawiony w Sali Ośrodka Jezuickiego-Xawerianum. Uczniowie obejrzeli innowacyjny spektakl oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. W komediowy sposób zaprezentowano mitologię. Zabawne i pouczające sceny były odzwierciedleniem codziennego życia bogów, bogiń i herosów. Dzięki bogatej scenografii, ikonograficznym kostiumom, antycznym maskom uczniowie przenieśli się w odległe, starożytne czasy. Aktorzy przemawiali językiem współczesnym i zrozumiałym, całość wzbogacali słownictwem z gwary uczniowskiej, co w zestawieniu ze starożytnym wizerunkiem postaci budziło rozbawienie i śmiech wśród widzów Na scenie pojawili się : gromowładny Zeus, Prometeusz, przebiegły Syzyf, tęskniący za ojczyzną-Dedal i jego lekkomyślny syn -Ikar, a także Tezeusz i Herkules, ciekawska Pandora i delikatny Eros.

Interaktywna forma spektaklu z czynny udziałem widzów zapewniła doskonałą zabawę i , co najważniejsze, przyswojenie lektury.

Inspiracja plastyczna uczniów:

09 Października 2018

Nauczyciel na medal

Miło nam poinformować, że pani Iwona Chudala i pani Monika Kotula, zostały nominowane w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej "Nauczyciel na medal". Kandydatury zostały zgłoszone przez uczniów i ich rodziców, są więc wyrazem wielkiego uznania i sympatii. Koleżankom gratulujemy. Zapraszamy do obserwowania przebiegu głosowania na łamach NTO --->KLIKNIJ<---. Trzymamy kciuki!

 

 

źródło: nto.pl 

07 Września 2018

DZIĘKUJEMY!

Boisko przyszkolne nabrało nowego blasku. Pojawiła się na nim bezpieczna nawierzchnia, a żywe kolory sprawiają, że wygląda imponująco! Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na ten projejekt w ramach ogłoszonego przez Urząd Miejski Budżetu Obywatelskiego.

 

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code