grosik banner

30 Kwietnia 2018

II rajd św. Jerzego

II rajd pieszo – rowerowy św. Jerzego

23 kwietnia br w naszej szkole odbył się II rajd pieszo-rowerowy św. Jerzego. W rajdzie udział wzięli uczniowie klas I-VII wraz z nauczycielami. Rajd miał na celu poznanie walorów turystycznych i przyrodniczych „Małej Ojczyzny” (miasta Prószków i okolic), aktywny sposób spędzania wolnego czasu oraz integrację zespołów klasowych i społeczności szkolnej. Klasy pod opieką wychowawców poruszały się wyznaczonymi trasami. Posługiwały się planem miasta, wskazywały ulice, którymi się poruszali. Obserwowały środowisko i dostrzegały piękno przyrody. W czasie marszu przerwy przeznaczone były małą przekąskę oraz na rozwiązywanie zagadek, malowanie krajobrazu wiosennego (klasy I-III), natomiast starsze klasy IV-VII rozwiązywały karty pracy. Uczniowie klas młodszych maszerowały ulicami Prószkowa, które prowadziły do lasu na ścieżkę edukacyjną. Natomiast kl. V- wybrała się na wyjazd rowerowy do Polskiej Nowej Wsi, kl. VI – dzielnie maszerowała na Staw Nowokuźnicki, kl. VII a i VII b – pojechały rowerami prze z las do Rogowa Opolskiego. Uważam, że II rajd św. Jerzego był udany.

Krótka relacja fotograficzna: