Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

28 Października 2018

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach od 1 do 5 października 2018 roku obchodziliśmy po raz kolejny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku Polskie Towarzystwo Dysleksji ustaliło hasło przewodnie „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”.

W tym tygodniu uczniowie tradycyjnie mierzyli się z zasadami ortograficznymi i poprawną pisownią. Uczniowie klas I-III dodatkowo rozwijali sprawność manualną i kreatywność wyklejając wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Ich prace zdobią korytarz szkolny i sale lekcyjne. Klasy IV-te, V-te i VI uczestniczyły w grze terenowej „Ortograficzny szlak”. Podchody stanowią już stały element obchodów ETŚD w naszej szkole. Uczniowie nie tylko pokrywają Prószków kolorowymi strzałkami i znakami, ale także rozwiązują zadania wymagające znajomości zasad poprawnej pisowni. W tym roku najwięcej punktów zdobyła drużyna pomarańczowa. Nagrodą były jokery (...)

Z kolei klasy VII, VIII-e i IIIg sprawdzali swoją wiedzę pisząc dyktando przygotowane przez nauczycieli języka polskiego. Z każdej klasy trzech najlepszych uczniów również otrzymało jokery.

W ramach ETŚD uczniowie klas IV-IIIg otrzymali ulotki tematyczne.

Wkrótce na korytarzu szkolnym powstanie galeria talentów i umiejętności naszych uczniów.

                                                                                                                                          Aneta Nocoń, Karolina Dziuk

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code