23 Kwietnia 2019

BohaterON - włącz historię!

W tym roku szkolnym uczniowie PSP w Prószkowie wzięli udział w projekcie BohaterON w twojej szkole - części III edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię!

W ramach projektu na lekcjach historii rozmawialiśmy na temat powstania warszawskiego oraz historycznego i współczesnego patriotyzmu, uczniowie wypełnili także lub samodzielnie przygotowali pocztówki dla Powstańców Warszawskich. Przekazaliśmy organizatorom projektu 125 pocztówek.

Dwóch uczniów klasy piątej podzieliło się wiadomością, że otrzymali osobiste podziękowania od Powstańca,do którego napisali pocztówkę - jedno drogą telefoniczną i jedno listownie. Mam nadzieję, że dla uczniów były to cenne przeżycia.

Organizatorzy przekazali nam wiadomość, że wszyscy Powstańcy zapewniają, że pocztówki do nich naprawdę docierają, wywołując radość i wzruszenie.

Aneta Drąg