03 Czerwca 2019

Alohomora:)

20 maja uczniowie klas IV udali się w niezwykłą podróż. Na kilka godzin wkroczyli w mury przepięknego zamczyska w Mosznej, które specjalnie dla nich zamieniło się w Szkolę Magii i Czarodziejstwa. Tu czekała na nich… Tiara Przydziału, która, kierując się mądrością i intuicją , zadecydowała o losie czwartoklasistów. Wkrótce Ślizgoni , Puchoni, Gryfoni oraz Krukoni   - przyodziani w szaty wyjściowe, przemierzali tajemnicze korytarze i komnaty. Zwiedzili bibliotekę z działem ksiąg zakazanych , gabinet dyrektora, aż dotarli do Sali Eliksirów. Tu mistrz eliksirów zapoznał młodych czarodziejów z zasadami warzenia tych niezwykłych płynów. Czarom i magii nie było końca … Po ekscytującej i podszytej dreszczem emocji lekcji, wyposażeni w wiedzę adepci sztuki magicznej, niestety musieli opuścić przyjazne mury i wrócić do rzeczywistości .