Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

09 Czerwca 2019

Festyn rodzinny "Mamo, tato poćwicz ze mną" !!!

01 czerwca 2019 roku na stadionie miejskim w Prószkowie odbył się już IV festyn rodzinny pt. „Mamo, tato poćwicz ze mną” .
Festyn zorganizowany został przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie ponownie przy czynnej współpracy Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prószkowie.

Celem imprezy było zachęcenie lokalnej społeczności do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i znajomymi oraz do zdrowego stylu życia. Ważnym jest również, aby dzięki tego typu wydarzeniom kształtować postawy prozdrowotne (do zdrowia, ku zdrowiu) u najmłodszych i nie tylko. Celem niniejszego przedsięwzięcia było także propagowanie aktywności ruchowej poprzez czynny udział w grach i zabawach.

 Festyn otworzyły wspaniałymi występami grupy mażoretek z OKiS z Prószkowa i okolic.

Podczas festynu można było wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych dla dzieci, dla rodziców oraz dla rodziców i dzieci. Ponadto  były także ćwiczenia przy muzyce (aerobik na stepach), pokazy na nowym obiekcie jakim jest street workout, zajęcia plastyczno –techniczne, gry i zabawy zwinnościowo-sprawnościowe (skoki na skakance, podbicia piłki nogą, rodzinne przeciąganie liny) oraz zabawy z chustą animacyjną.

Wszystkie konkurencje rekreacyjno-sportowe były nagradzane pieczątkami, które zbierali uczestnicy festynu do wcześniej rozdanych książeczek. Za zebranie jak największej ilości pieczątek każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom rodzinny oraz nagrodę rzeczową w postaci połki plażowej i lnianej torby na zakupy. Uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią wspólnie z rodzicami się bawić. Na festynie pojawili się po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły, którzy zgodnie z harmonogramem czuwali bacznie nad przebiegiem poszczególnych konkurencji.

Na zakończenie wszyscy mogliśmy posilić się grillowaną kiełbaską, owocami i zdrowymi napojami. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli na festyn, byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały najlepszy, bo „zdrowy” sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na wspólną zabawę.

Festyn zakończył się ponownie ogromnym sukcesem organizacyjnym.


Jolanta Kędra & Katarzyna Piechota

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code