18 Czerwca 2019

Aktywnie na wakacje....II Dzień Sportu już za nami

18 czerwca 2019 roku na stadionie miejskim w Prószkowie odbył się II Dzień Sportu pod hasełm "Sport dla zdrowia i uśmiechu". Inicjatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie.

Po oficjalnym powitaniu uczestników przez władze szkolne oraz zaproszonych gości Panią Magdalenę Warakomską, nastąpiły pokazy taneczne uczniów naszej szkoły (dziewczynki z klasy VI i VII) oraz pokaz elementów samoobrony (chłopcy z klasy VII).

Po wspólnej rozgrzewce przy muzyce, każdy z uczestników, aby móc wziąć udział w konkurencjach (dla kl. I-III oraz dla IV-VII)  odebrał kartę startową. Na kartach opiekunowie stacji wpisywali określoną liczbę punktów za wykonanie zadania.

Podczas tego Dnia, uczniowie mieli do dyspozycji wiele konkurencji ogólnorozwojowych, kształtujących sprawność fizyczną (konkurencje przygotowano osobno dla klas I-III i IV-V) . Chłopcy ze starszych klas wzięli udział w turnieju piłki nożnej.

Po wykonaniu konkurencji na uczniów czekały także inne dodatkowe atrakcje: pokonywanie zwinnościowych towórów przeszkód, elementy Lekkoatletyki dla każdego, taniec-fitness na stepach oraz tenis ziemny.

Podczas Dnia sportu pracę organizacyjną wspomogli wolontariusze-uczniowie, którzy zgodnie z przydziałem odpowiednich zadań, bacznie czuwali nad przebiegiem poszczególnych konkurencji. Świetnie spisali sie uczniowie przy głównym stoliku organizacyjnym, przygotowującym karty startowe, medale oraz dyplomy dla uczestników gier i zabaw.

Wszystkie ukończone konkurencje rekreacyjno-sportowe były nagradzane pamiątkowym dyplomem oraz medalem.

Uczniowie dzielnie pokonywali wszystkie przydzielone na karcie konkurencje. Chętnie podchodzili do innych atrakcji oraz do sportowców-gości, którym zadawali pytania. A uśmiechy podczas zabaw mówiły same za siebie. Każdy uczestnik podejmując działanie z pełnym zaangażowaniem nie mógł w tym dniu zejść ze stadionu bez medalu.

Zaproszeni goście podczas Dnia sportu:

Magdalena Warakomska - reprezentantka Polski w short tracku (łyżwiarstwo szybkie), uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang 2018 (na trzech dystansach: 500 m, 1000 m i 1500 m)

oraz

Maciej Zarzycki i Michał Milewski - zawodnicy opolskiego klubu piłki ręcznej KPR Gwardia Opole, tegoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Polski PGNiG Superligii.