01 Marca 2019

Marzec miesiącem Młodego Odkrywcy

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I-III do udziału w konkursie. Pytania będą dotyczyć zagadek przyrodniczych, matematycznych i polonistycznych, sprawdzą także wiedzę na temat naszej szkoły. Codziennie na drzwiach świetlicy szkolnej pojawiać się będzie nowe zdanie. Swoje odpowiedzi wrzucajcie do pudełka. Dla osób, które dobrze odpowiedzą na wszystkie zagadki przewidziane są nagrody! :-)

Pamiętajcie, aby na kartce obok odpowiedzi na każde pytanie pojawiło się Wasze imię, nazwisko i data.
Na udzielenie odpowiedzi macie tylko jeden dzień!

Powodzenia :-)

Katarzyna Nocoń, Aurelia Sośnik

01 Marca 2019

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA ŚWIETLIC SZKOLNYCH

Zapraszamy dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej do wzięcia udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Pomidorek czy szczypiorek – magiczny świat wierszy Jana Brzechwy”, który organizuje Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: uczniowie klas I i II oraz uczniowie III i IV .

Technika prac plastycznych : praca płaska lub przestrzenna w dowolnym formacie.

Termin nadsyłania prac : 29.03.2019r.

Lista laureatów Konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Organizatora www.sp5swietlica.drama.pl . Wystawa prac odbędzie się w Centrum Wystawienniczym w Pyskowicach.

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu udzielą nauczyciele świetlicy. Wszystkie prace zostaną wykonane pod nadzorem nauczycieli świetlicy szkolnej.

Aurelia Sośnik, Katarzyna Nocoń

14 Lutego 2019

Wiersze Brzechwy

Kto z nas ich nie zna, kto ich nie lubi?
W drugim semestrze cykl zajęć w świetlicy poświęcony między innymi poezji Jana Brzechy rozpoczęliśmy od wiersza "Leń".

Uczniowie klasy 1a oraz 2 wsłuchiwali się w każdy wers wiersza, zastanawiając się jak go zilustrować. Pomysłów nie brakowało :-)

14 Lutego 2019

Radosna twórczość...

1

W ubiegłym semestrze chętni uczniowie uczęszczający do świetlicy rozpoczęli pisanie książki pt. "Gang Chochlików".
Celem tej inicjatywy było przede wszystkim rozwijanie umiejętności czytelniczych oraz pobudzenie wyobraźni.
Zapraszamy uczniów starszych klas do kontynowania opowiadania :-)

Książkę można zabrać na 2-3 dni , przeczytać od początku, a następnie dopisać dalszy fragment historii naszych bohaterów. Mile widziane jest także wykonanie ilustracji :-)

28 Listopada 2018

Wróżby andrzejkowe

W dniu 30.11.18 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej spędzili popołudnie z wróżbami andrzejkowymi. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chętni lali wosk przez dziurkę od klucza, przekłuwali serca z imionami, odgadywali kim będą w przyszłości. Odbył się również wyścig butów i taniec z balonem.
Czy wróżby się spełnią? Pewne jest, że przyniosły wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Aurelia Sośnik, Katarzyna Nocoń

26 Września 2018

EUROPEJSKI DZIEŃ JEZYKÓW

20180926 124433

W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie uczęszczający do świetlicy wzięli udział w ciekawych zajęciach. Dzieci świetnie poradziły sobie z quizem jezykowym odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania, bezbłednie dopasowali flagi do państw. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak witają się ich równieśnicy w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Portugalii, Hiszpanii oraz we Włoszech. Ostatnim zadaniem było wykonanie pracy plastycznej. Po krotkiej debacie na temat korzyśli płynących z nauki języków obcych wszyscy jednogłośnie stiwerdzili, że JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ.

Tego dnia nie zabrakło również zabaw i gier stolikowych pogłębiających wiedzę na temat poszczególnych państw.

Katarzyna Nocoń, Aurelia Sośnik

05 Lutego 2018

Świetlicowy bal karnawałowy

Dnia 9 stycznia odbył sie w świetlicy szkolnej bal karnawałowy. To piękna tradycja, przepełniona tańcem i świetną zabawą. Na tę okazję na zajęciach świetlicowych uczniowie według swoich pomysłów wykonali konkursowe maski oraz piękne dekoracje. Na balu nie zabrakło konkursów z drobnymi nagrodami, dobrych humorów, pięknych, ciekawych strojów, a przede wszystkim dobrej zabawy :)