Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

28 Listopada 2018

Wróżby andrzejkowe

          W dniu 30.11.18 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej spędzili popołudnie z wróżbami andrzejkowymi. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chętni lali wosk przez dziurkę od klucza, przekłuwali serca z imionami, odgadywali kim będą w przyszłości. Odbył się również wyścig butów i taniec z balonem. 
Czy wróżby się spełnią? Pewne jest, że przyniosły wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. 
 
Aurelia Sośnik, Katarzyna Nocoń

 
 
26 Września 2018

EUROPEJSKI DZIEŃ JEZYKÓW

20180926 124433

W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie uczęszczający do świetlicy wzięli udział w ciekawych zajęciach. Dzieci świetnie poradziły sobie z quizem jezykowym odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania, bezbłednie dopasowali flagi do państw. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak witają się ich równieśnicy w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Portugalii, Hiszpanii oraz we Włoszech. Ostatnim zadaniem było wykonanie pracy plastycznej. Po krotkiej debacie na temat korzyśli płynących z nauki języków obcych wszyscy jednogłośnie stiwerdzili, że JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ.

Tego dnia nie zabrakło również zabaw i gier stolikowych pogłębiających wiedzę na temat poszczególnych państw. 

 

Katarzyna Nocoń, Aurelia Sośnik

 

 

 

 

 

05 Lutego 2018

Świetlicowy bal karnawałowy

Dnia 9 stycznia odbył sie w świetlicy szkolnej bal karnawałowy. To piękna tradycja, przepełniona tańcem i świetną zabawą. Na tę okazję na zajęciach świetlicowych uczniowie według swoich pomysłów wykonali konkursowe maski oraz piękne dekoracje. Na balu nie zabrakło konkursów z drobnymi nagrodami, dobrych humorów, pięknych, ciekawych strojów, a przede wszystkim dobrej zabawy :)

IMG 0556

 

07 Lutego 2017

Pierwsze półrocze w świetlicy

Wiele się w tym półroczu w naszej Świetlicy działo Uśmiech Było między innymi lanie wosku w Andrzejki, eksperyment z musującą ciastoliną, pieczenie pierniczków i tworzenie własnych ozdób choinkowych z domowej "porcelany" oraz pięknych gwiazd z papieru w święta, konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową, w którym zwycięzcami byli: 1 miejsce Ewelina Żyznowska (klasa 3a), 2 miejsce Kinga Sarnecka (klasa 6b), 3 miejsce Olek Zarzycki (klasa1) oraz wyróżniona praca Kingi Zaji (klasa 3a). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody pocieszenia ;). Zorganizowaliśmy również bal karnawałowy, na którym nie brakło konkursów, tańca i ogólnie dobrej zabawy Spoko

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code