Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

15 Listopada 2017

Narodowe Święto Niepodległości

 

Uczniowie naszej szkoły, jak co rok, uczcili Dzień Patrona i Święto Niepodległości uroczystym apelem oraz Festiwalem Piosenki Patriotycznej. Przywołali w ten sposób bohaterstwo przodków, którzy przelewali krew, aby Polska była wolna, pokazali sylwetki Polaków, którzy poświęcili swoje życie dla krzewienia kultury, obyczajów i języka polskiego. Jednym z nich był patron naszej szkoły- Bronisław Koraszewski, dziennikarz, publicysta, działacz polityczny Śląska Opolskiego.


Od lat dbamy o to, aby pieśni, które kiedyś towarzyszyły bohaterom na polu bitwy, w okopach, więzieniach, łagrach nadal były żywe. Wspóne śpiewanie to hołd złożony  tym, którzy wywalczyli niepodległość.

 

 

 

 

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code