Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

grosik banner

12 Lutego 2017

Wyjazd do kręgielni

Dnia 10 lutego (piątek) br. uczniowie klasy VI B, po lekcjach wybrali się na kręgle do Szarej Willi do Opola. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle......

08 Stycznia 2017

Mały Olimpijczyk 2017

W dniu dzisiejszym (07.01.2017) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boguszycach odbyły się Mistrzostwa Gminy w zawodach sportowych "Mały Olimpijczyk".

08 Stycznia 2017

Lekcja WF-u na sankach

Lekcja WF-u; Gry i zabawy z wykorzystaniem sanek.

Korzystając z uroków zimy uczniowie klasy I-III lekcję wf-u ...

10 Listopada 2016

Wyjazd na basen do Tarnowskich Gór

W piątek 4 listopada uczniowie klas IV-VI w ramach lekcji wychowania fizycznego pojechali na basen do Tarnowskich Gór.

Pod opieką ratowników, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni, dzieci mogły przez 2 godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji.

03 Czerwca 2016

Mała mistrzyni lekkoatletyki.

Ewelina Żyznowska uczennica klasy II A to "mały brylancik", której pasją jest bieganie. Ewelinka bierze udział w mini maratonach dla dzieci i zdobywa wysokie miejsca godnie reprezentując szkołę.

01 Czerwca 2016

Wycieczka w Góry Opawskie

30 maja klasa Va, Vb i klasa VI wybrały się na wycieczkę krajoznawczą na Biskupią Kopę w masyw Gór Opawskich. Jarnołtówek to miejscowość położona w dolinie Złotego Potoku, skąd wyruszyliśmy na najwyższy szczyt Gór Opawskich, jakim jest Biskupia Kopa. Na szczyt prowadzą dwa szlaki: łagodniejszy żółty, za to dłuższy i czerwony, krótszy, ale prowadzący dość stromo pod górę. Wybraliśmy żółty szlak.

01 Czerwca 2016

Mikrofon i TY

W poniedziałek 23 maja016r. nasi uczniowie, Tymoteusz Bartkowiak i Kinga Kubiesa udali się do Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu na XI Wojewódzki Festiwal Polskiej Piosenki „Mikrofon i Ty”.

29 Maja 2016

Festyn rekreacyjno-sportowy "Mamo, tato poćwicz ze mną"

20 maja 2016 r. na stadionie miejskim w Prószkowie odbył się festyn rodzinny pod nazwą „ Mamo, tato poćwicz ze mną” .

Festyn zorganizowany został przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie, Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Prószkowie.

19 Kwietnia 2016

Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Lekcje wychowania fizycznego organizowane na świeżym powietrzu mają pobudzić u uczniów potrzebę ruchu, oraz dawać im niezbędne umiejętności jak żyć zdrowo, jak uczestniczyć w kulturze fizycznej przez całe dorosłe życie.

19 Kwietnia 2016

Wycieczka rowerowa w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Lekcje wychowania fizycznego prowadzone są również w formie wycieczek rowerowych.

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code