Nasza strona używa "ciasteczek" (cookies). Dzięki temu działa lepiej. Korzystając nadal z naszej strony bez dokonywania zmian w ustawieniach przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. B.Koraszewskiego
ul. Szkolna 6
46-060 Prószków 
77 46 48  083
pspproszkow@poczta.onet.pl

 

21 Listopada 2020

To już dzisiaj:)

85E88868 C25A 4E9F 9966 57911232D5DB

        Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Anglicy nazywają ten dzień World Hello Day. Ustanowiony został w Stanach Zjednoczonych, w 1973 roku, jako sprzeciw wobec toczącej się wówczas wojnie pomiędzy Izraelem i Egiptem. Dzień ten obchodzony jest w 180 krajach na całym świecie. Organizowane są wtedy koncerty, akcje charytatywne oraz festyny. Głównym celem promowania tego dnia, jest zachęcanie do okazywania dobroci oraz życzliwego traktowania jako najważniejszej kwestii w kontaktach międzyludzkich. Motywem przewodnim jest pozdrowienie co najmniej 10 osób tego dnia:)

W dniu wczorajszym, klasy szóste rozmawiały o życzliwości i stworzyły "słoiki życzliwości" dla Pani Wicedyrektor (click) oraz Patna Dyrektora (click). Wszystkim uczniom, ich rodzicom i Gronu Pedagogicznemu również życzymy wszystkiego co najlepsze i duuuuużo zdrowia:)

 

Życzliwość

Serce swe innym okaż

Bądź dobry i cierpliwy

Pokaż, że ty też kochasz

 

Życzliwość to cecha wspaniała

Przytulaj, pocieszaj we łzach

Daj z siebie człowieka innym

Śmiej się, śpiewaj i baw

 

Życzliwym bądź dla siebie

Nie oceniaj surowo

Wróci dobro do Ciebie

Życzliwość odbierzesz z nagrodą

                                             autor: Agata Dziechciarska                          

©2017 Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie
design code